Jižní Korea uznala kryptoměny za majetek, který může být zabaven – nejistota na trzích stoupá

0
(0)

Nejvyšší soud Jižní Koreji rozhodl o zabavení 191 Bitcoinů muži jménem Ahn, který provozoval nelegální pornografické stránky a tím soud fakticky uznal kryptoměny jako majetek.

Získejte profesionální analýzy a exkluzivní pohled na kryptoměny na trading11.com.

První případ zabavení kryptoměn v Jižní Koreji

Je to poprvé, co se něco takového stalo v Jižní Koreji. Přelomové soudní rozhodnutí nejvyššího soudu zvrátilo rozhodnutí nižšího soudu, který vydal odůvodnění, že kryptoměny nemohou být považovány za majetek, protože nemají žádnou fyzickou podobu a existují pouze elektronicky a z tohoto důvodu tedy nemohou být zabaveny.

Vyšší soud následně rozhodl, že Bitcoiny získal Ahn nelegálně a musí tak být zabaveny a nejvyšší soud toto rozhodnutí potvrdil. Toto rozhodnutí vytváří precedens v chování soudů vůči kryptoměnám v Jižní Koreji.

Mohlo by vás zajímat: Jižní Korea vyšetřuje největší burzu Upbit – trhy opět krvácí

Vliv na aktuální propad trhů?

Jižní Korea se nachází ve zvláštní pozici. Adopce kryptoměn je v zemi na daleko vyšší úrovni než ve zbytku světa. I přes to je v Jižní Koreji stále mnoho nejistot, které ohledně kryptoměn panují z legislativního hlediska.

Ačkoliv se samotné uznání kryptoměn jako majetku dá považovat za dobrou zprávu, je možné, že v Jižní Koreji způsobí nejistotu. V neregulovaném prostředí je totiž těžké určit, jestli činnost, kterou provozujete, je legální. Pro investory do kryptoměn tak vyvstává otázka, jestli se jich rozhodnutí nebude přímo dotýkat. Tato nejistota se poté přelévá i na kryptotrhy, kde má Jižní Korea dominantní postavení.

Tip redakce: Zadržené Bitcoiny se objevují v dražbách

Další případy zabavování kryptoměn

Pro Jižní Koreu je toto rozhodnutí přelomové, ovšem ve světě již není novinkou, že se kryptoměny spojené s nelegální činností zabavují státními orgány. Spolková země Bavorsko  během dvou měsíců prodala zabavené kryptoměny v hodnotě 13.9 milionů dolarů. Jednalo se o 1312 Bitcoinů, 1399 Bitcoin Cash, 1312 Bitcoin Gold a 220 Etheru.

Na začátku května také Londýnská městská policie zabavila Bitcoiny v hodnotě 700 000 dolarů Grantu Westovi za zločiny pácháné v kyberprostoru.

Naše nejnovější video:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img