Walmart chce využívat blockchain pro AI drony a roboty

0
(0)

Zprávy a souhrny

Blockchain se pomalu ale jistě prodírá do světa běžných spotřebitelů. Dokazuje to řada společností, které se začínají zabývat možnostmi implementace blockchainové technologie. Mezi ně se nyní chystá zapojit také obchodní řetězec Walmart.

Maloobchodní gigant Walmart Inc. sídlící v Arkansasu ve Spojených státech amerických se chystá přidat k řadě společností, které se poohlíží po možnostech zavedení blockchainové technologie. Walmart chce technologii využívat pro logistický přehled ve svém dodavatelském odvětví. Vytvořil proto blockchainový systém založený na robotické pracovní síle. Společnost však především podala žádost o prozkoumání projektu a potažmo patentu k americkému úřadu pro patenty a ochranné známky (USPTO).

Blockchainem k autonomní logistice

V patentovém dokumentu zveřejněném 30. srpna je popsáno, že se projekt zaměřuje na technologii používanou pro „autentizaci autonomních elektronických zařízení v terénu“. To by mělo podle společnosti zajistit bezpečnost dodávek a logistiky.

V příkladných provedeních se mohou dvě autonomní elektronická zařízení, jako jsou drony nebo autonomní roboty pro domácnost, vzájemně autentizovat za použití zde (v dokumentu) popsaných bezpečnostních postupů,

je dále vysvětleno v patentovém dokumentu.

Z dokumentu tedy vyplývá, že systém má být použit například pro logistiku zboží pomocí dronů či jiných autonomních zařízení. Blockchain má mimo jiné sloužit pro vzájemnou komunikaci a autentizaci mezi takovými zařízeními, tedy drony, roboty, či dalšími zařízeními pracující na bází umělé inteligence.

Mohlo by vás zajímat: Amazon, Microsoft a akceptace blockchainu

Ověřování bude probíhat pomocí párů blockchainových klíčů. První ověřovací signál bude zahrnovat první klíč a druhý ověřovací signál bude obsahovat druhý klíč. Kombinace těchto dvou klíčů bude použita k vzájemnému určení identity dvou autonomních zařízení.

Hlavní role blockchainu tkví nejen v přenosu jednotlivých dat, ale především v jejich zabezpečení. Jednotlivá přenášená data má ochránit před neoprávněnými zásahy do systému a manipulaci s daty a bezpečnostními opatřeními. Rovněž bude sloužit pro zaznamenávání dat, včetně jednotlivých autentizací a identifikací.

Tip redakce: V Paříži proběhne první politická blockchainová konference

Závěr

Za zmínku však stojí, že společnost podala podobnou žádost k patentovému úřadu již v lednu. Konkrétně se týkala patentu s názvem „Systémy, zařízení a metody pro autentizaci autonomních robotů v terénu“. Zdá se tedy, že si s myšlenkou autonomních zařízení pro účely logistiky pohrávají již delší dobu, z čehož plyne, že se společnost snaží zůstat v čele technologického pokroku. A není zdaleka jedinou. Nedávno například přišla s podobným oznámením společnost Amazon, či Starbucks. Tyto společnosti však plánují využívat blockchain především pro zajištění transakcí. Vypadá to, že příchod blockchainu do našeho běžného života se nezadržitelně blíží.

Zdroj:
blokt.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: