Starbucks nebude podporovat kryptoměny – blockchain však ano

0
Starbucks

Jedním z primárních cílů Bitcoinu, respektive kryptoměn obecně, je, stát se plnohodnotnou náhradou fiatu. Tedy, že si v budoucnu budete moci koupit například kafe za 0.0003 BTC. A vzhledem k tomu, že řetězec Starbucks experimentuje s blockchainem, by se mohlo zdát, že se takováto budoucnost blíží rychle.

Opak je bohužel pravdou. Ačkoliv není fámou, že největší řetězec kaváren Starbucks plánuje zakomponovat blockchain do své nové platební aplikace, na začátku měsíce července však mluvčí společnosti vyvrátil, že by se plánovalo plošné přijímání BTC v prodejnách. Naopak dle jeho vlastních slov nevěří, že by se Bitcoin stal v budoucnu skutečnou měnou.

Mohlo by vás zajímat: Amazon chystá vlastní revoluční kryptoměnu

Platforma pro konverzi digitálních majetků s podporou Starbucksu a dalších

Zmatek způsobilo prohlášení ICE na newyorské burze, ve kterém stojí, že plánuje vytvořit globální platformu a ekosystém pro digitální majetky. Je přezdíván „Bakkt“ a podle prohlášení jej má podporovat řada celosvětově významných firem, jako jsou Microsoft, BCG nebo právě Starbucks. Této zprávy se následně chytila spousta médií, která tuto informaci interpretovala poněkud jinak, než jak tomu je ve skutečnosti. Například americká stanice CNBC vydala článek, jehož titulek přímo naznačoval jakési partnerství Microsoftu a řetězce Starbucks, které by mělo zákazníkům umožňovat platit za své ranní kávy pomocí Bitcoinů.

Proti těmto tvrzením se ohradil mluvčí společnosti Starbucks se slovy, že řetězec zákazníkům neumožní použití Bitcoinů při nákupu svého Frapuccina. Vysvětlil však, že společnost je součástí seskupení, které bude napomáhat vývoji aplikace Bakkt. Ta má sloužit ke konverzi digitálních majetků na fiat – například z BTC na dolary.

„V současné době oznamujeme zahájení obchodování a konverzi Bitcoinu,“ dodává mluvčí společnosti. K tomu však pokračuje slovy, že společnost bude nadále pokračovat v rozhovorech se zákazníky a regulátory ohledně vývoje kryptoměn.

Podle oficiálního tiskového prohlášení společnosti Starbucks se podle možností a regulací pokusí o uvedení Bitcoin futures.

Jako počáteční součást nabídky platformy Bakkt, americká burza Intercontinental Exchange má v úmyslu zahájit prodej fyzických Bitcoinových smluv spolu s fyzickým skladováním od listopadu 2018,“ stojí v prohlášení. Podmínkou je pak přezkoumání a schválení kontrolním úřadem CFTC.

Závěr: Bitcoin nebo blockchain

S příchodem Bitcoinu, načež následoval vznik spousty dalších digitálních měn, se mluvilo převážně o tom, že právě krypto způsobí ve světě revoluci. V současnosti se však zdá, že světové podniky a světové osobnosti upřednostňují spíše blockchain, tedy technologii na které krypto stojí. Kryptoměny v současnosti slouží především jako majetek pro obchodování na burze. To je však často mechanismus sloužící k vybrání peněz nutných pro podporu blockchainových projektů. Je tedy možné, že co se blízké budoucnosti týče, kafe za Bitcoiny, Etherea či Litecoiny si nekoupíme. Je však velmi pravděpodobné, že transakce bude probíhat pomocí blockchainu. Zavedení kryptoměn do běžného života je pak už jen otázkou času. Bude také velmi zajímavé sledovat, která společnost se stane tou, která přivede kryptoměny na světlo celého světa. Právě Starbucksu by tento titul velmi pěkně padnul.

Zdroj: cointelegraph.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na