Ředitel BIS nechce, aby centrální banky vydávaly vlastní kryptoměny

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Kritik Bitcoinu a generální ředitel banky pro mezinárodní vypořádání (BIS) Agustin Carstens se vyslovil proti emisi digitálních měn centrálními bankami (CBDC).

Carstens sdělil, že CBDC by mohly vytvořit bankovní paniku tím, že by lidem umožnily rychleji převádět finanční prostředky z komerčních bank na účty centrálních bank, čímž by se systém destabilizoval. Dalším problémem, o kterém Carstens mluví, by byl dopad úrokových sazeb na veřejnou poptávku po penězích.

Carstens údajně řekl, že tento dopad by mohl vést k větším zůstatkům centrálních bank, které vyžadují akumulaci aktiv, což by mohlo potenciálně ovlivnit likviditu finančních trhů.

„Centrální banky nebrzdí inovace pouze z rozmaru, ale neměly by je ani urychlovat, aniž by zvážily veškerá provozní rizika.“

Carstens tvrdí, že „Bitcoin je kombinací Ponzi schématu, bubliny a environmentální katastrofy“ a žádal centrální banky, aby regulovaly kryptoměny více, aby se nestaly hlavní součástí finančního systému.

Závěr

Sami již víme, že kryptoměny nejspíše nespustí Armagedon v podobě krachu finančního systému. Pokud sledujete dění za poslední měsíce, veškeré kryptoprojekty se snaží vyjít vstříc stávajícím institucím a splnit veškerá požadovaná pravidla. Centrální banky prozatím nijak razantně nezasahují a sledují, co se vlastně děje. Kryptoměny mají mnoho odpůrců i příznivců a realita, kterou budete moci sledovat za několik let, se bude nacházet zhruba uprostřed těchto dvou táborů. Nedojde tedy ani ke globálnímu krachu bank, ale ani ke kryptorevoluci, která by zastoupila stávající systém. Oba tyto tábory by se měly spojit a čerpat z výhod této evoluce, což se snad i stane.

Co číst dále?

Čínský žebříček kryptoměn: EOS první – TRON druhý – ETH třetí – Neuvěříte, kde je Bitcoin

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img