Čínský žebříček kryptoměn: EOS první – TRON druhý – ETH třetí – Neuvěříte, kde je Bitcoin

0
(0)

Čínské centrum pro rozvoj informačních technologií a průmyslu dnes zveřejnilo nový žebříček, ve kterém jsou ohodnoceny největší kryptoměna. Tyto žebříčky čínská vláda vydává pravidelně. Ve svém jedenáctém hodnocení se objevilo několik zajímavých a nečekaných změn.

Již tradičně se na prvním místě umístila kryptoměna EOS. Druhé místo, podobně jako v minulém žebříčku, obsadil TRON a v těsném závěsu za ním se nachází Ethereum. Čína tedy před klasickými coiny určenými na platby preferuje decentralizované výpočetní sítě, kde lze kromě posílání transakcí decentralizovaně počítat i počítačové instrukce.

Bitcoin zaznamenal další pokles – Jaké jsou důvody?

Zajímavě vypadá propad Bitcoinu, který se oproti poslednímu žebříčku posunul o dvě příčky níže. Podle Číny jde o patnáctou nejlepší kryptoměnu. Tak špatný výsledek je pravděpodobně zapříčiněn tím, že čínské vládě se myšlenka globální decentralizované měny nelíbí a preferuje spíše projekty, které využívají technologii blockchain pro jiné účely.

Největší potenciál v blockchainu Čína vidí hlavně v oblasti decentralizovaných aplikací, supply chain managementu, a dalších možných využitích, které nebudou ohrožovat suverenitu a specifický režim, který v Číně vládne.

Celý žebříček

První tři místa jsou jasná. Na čtvrté se dostal coin BitShares, páté obsadil Nebulas a na šesté příčce je Ontology. Dále následuje NULS, GXChain, NEO a Steem. Jedenáctý je projekt Waves, částečně sponzorovaný ruskou vládou. Potom následují Lisk, Stellar, Komodo a až na patnácté příčce Bitcoin.

cina rebricek top kryptomenyPři pohledu na žebříček je jasné, že Čína o Bitcoin skutečně nemá zájem a je docela i dost možné, že za tři měsíce, v příštím vydání hodnocení kryptoměn, skončí mimo TOP patnáct.


Co číst dále?

Binance meni pravidla pro launchpad – Má to veliký vliv na cenu BNB

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Samuel S.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Kokršpaněl

A k čemu je dobrý nějaký činský žebříček mě je celkem u prdele nějaký činský žebříček i kdyby tam bitcoin skončil totálně na posledním místě z 2 000 kryptoměn .Koho to zajímá ? obyčejné čínany ? asi těžko a je to každého věc at si každý investuje do čeho chce at klidně zapomenou na bitcoin , bitcoin potřebuje investory kteří bitcoinu věří a ne investory kteří serou na bitcoin a je úplně jedno jestli je to čína či samsung či jiné společnosti .

pan.karel

Verte Cinanum… Jestli Cina rika ze nema o Bitcoin zajem tak to spis bude znamenat opak.

spot_img