Proč Goldman Sachs předpovídá, že zlato poroste o 10 %

1
goldman sachs

Podle nejnovější zprávy z CNBC, investiční banka Goldman Sachs předpovídá, že cena zlata se v letošním roce zvýší. To je způsobeno především obavami z globálního zpomalení hospodářského růstu.

Růst cen zlata

Experti banky Goldman Sachs odhadují, že v příštích třech měsících cena zlata dosáhne ceny 1,325 USD za trojskou unci. Aktuální cena je kolem 1,250 USD. A v horizontu tří až devíti měsíců banka z Wall Street očekává, že žlutý kov dosáhne ceny 1,375 dolarů až 1,425 dolarů.

Tip redakce: Bitcoin funguje lépe, než zlato

Bezpečný přístav

Podle Jeffryho Currieho, analytika společnosti Goldman Sachs, bude růst cen poháněn investory, hledajícími bezpečné investice a také centrálními bankami, které se obávají zvýšeného geopolitického napětí. Ceny zlata rostou již od srpna loňského roku, jak je vidět i v níže uvedeném grafu.

Zdroj: TradingViewK tématu také doporučujeme přečíst tento článek: Francie a možný run na banky – jak to ovlivní ceny kryptoměn? 

Akciové trhy a přesun aktiv

Zatímco akciové trhy se již zotavily po brutálních výprodejích v prosinci, investoři mají stále obavy z dalšího vývoje a aktuální čísla toto jen potvrzují. Americké indikátory cen a indexy hlásí nejnižší čísla za posledních 12 – 24 měsíců.

Někteří další analytici souhlasí s predikcí od Goldman Sachs a třeba firma Cantor Fitzgerald se vyjádřila pro Bloomberg takto:

„Očekáváme, že nabídka bezpečného útočiště a v menší míře hedgové vlastnosti zlata v případě inflace zůstanou klíčovými hnacími silami ceny kovu v roce 2019, která bude doplněná oživením fyzické poptávky.“

Mohlo by vás zajímat: Kryptoměny vs. akcie – Oba trhy zažívají drsný bear market a obrat je zatím v nedohlednu

Závěr

Otázka je, kam se investice přesunou. Zlato je velmi konzervativní volbou, ale dá se očekávat, že někteří progresivnější investoři se začnou poohlížet i po jiné variantě a tou by mohly být kryptoměny. A v případě nepokojů nebo rovnou tzv. runu na banky se kryptoměny jeví jako velmi chytrá volba.

Co číst dále? Určitě si nenechte ujít

Francie v problémech – protesty mohou způsobit bank run ale i pád eura

Zdroj:
CCN.com

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Mustafa Ahmed Kokotino Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Mustafa Ahmed Kokotino
Host
Mustafa Ahmed Kokotino

Na kryptoměny ti už většina investoru sere z vysoko díky manipulaci na trhu z kryptem tak každý vrazí prachy do jistějšího zlata.Jedno je jisté krypto jde do sraček je jen otázkou kdy to skončí stačí se podívat na ten trapný marketcap celého krypta a musí být každému jasné že to jde do sraček a ty žvásty tipu že se to musí pročistit od slabých investoru jsou ještě směšnější.Je jen otázka času kdy se vrátí celý marketcap kryptoměn tam kde byl na 10 miliardách a bude to tak pročištěné že po kryptoměnach neštěkne ani pes ,proto si tady tento web drží… Číst vice »