Kryptoměny vs. akcie – Oba trhy zažívají drsný bear market a obrat je v nedohlednu

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Zoom nebude šifrovat volání, doufá ve spolupráci s FBI • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitcoin spadl pod 9 500 USD • Nasdaq, Microsoft, IBM a další tech giganti se spojují v InterWork Alianci • a...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Nedávná volatilita...

Kryptoměny přežily těžkých dvanáct měsíců. Po fenomenálním loňském roce, kdy prakticky všechny mince dosáhly na nové All Time High, přišla neodvratná otočka. A dneska jsme už (snad) blízko dna.

Cesta dolů je sice stále otevřená, ale kryptoměny v posledním týdnu ukázaly svou sílu, když Bitcoin stoupl o téměř 30 %, Ethereum o 66 % a některé menší coiny svou hodnotu zvýšily dokonce několikanásobně. Z dlouhodobého hlediska však stále padáme a pár dobrých dní na tom nic nezmění.

Více informací: Včerejší korekce BTC vypadá zdravě – Budeme mít hezké, zelené Vánoce?

Nastal čas poohlédnout se po dalších investicích?

My na Kryptomagazínu se však snažíme naše čtenáře upozornit i na další trhy. Přece jen byla by škoda nechat si ujít příležitosti například na akciových trzích, trzích s komoditami atd.

Jak to tedy vypadá mimo svět kryptoměn? Dvěma slovy: velmi špatně. V posledních měsících jsme zaznamenali významné propady hodnoty akcií technologických firem po celém světě.

Obchodní válka ničí USA a svět

Že padá taková Tesla, to asi nikoho nepřekvapí. Kapitalizace této automobilky v průběhu minulého roku stoupla o více než 1000 %. Velmi zle na tom však je i Nvidia, AMD, Intel a dokonce Google, Microsoft, Facebook…

Poklesy akciových indexů jsou také větší, než je zdrávo. Nasdaq Composite se ze svého ATH propadl o 1800 bodů. S & P a Dow Jones Industrial Index jsou na tom dost podobně.

Ekonomové tvrdí, že za tento vývoj může z velké části protekcionalistická politika prezidenta USA, Donalda Trumpa. Omezování volného obchodu a zvedání cla škodí nejen zahraničním, ale hlavně domácím firmám.

Jak budou na nadcházející krizi reagovat kryptoměny?

Nějak takto vypadá začátek finanční krize. Jsme velmi zvědaví na rok 2019. V nejbližších dvanácti měsících se totiž s velkou pravděpodobností ukáže, jak kryptoměny zareagují na krizi současného finančního systému.

V podstatě jsou pouze dvě možnosti. Buď je budou investoři považovat za vysoce rizikovou investici a vytáhnou z nich svůj kapitál, což způsobí další výprodeje a konec 2019 oslavíme na 200 $ za BTC nebo se naplní Satoshiho vize a z kryptoměn se stane bezpečný přístav.

Co si myslíte vy? Vaše názory nám můžete napsat do komentářů. Jsme velmi zvědaví, jak to vidíte vy.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

14 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
14 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře