Kryptoměny vs. akcie – Oba trhy zažívají drsný bear market a obrat je v nedohlednu

14
nasdaq kryptoměna bitcoin boj

Kryptoměny přežily těžkých dvanáct měsíců. Po fenomenálním loňském roce, kdy prakticky všechny mince dosáhly na nové All Time High, přišla neodvratná otočka. A dneska jsme už (snad) blízko dna.

Cesta dolů je sice stále otevřená, ale kryptoměny v posledním týdnu ukázaly svou sílu, když Bitcoin stoupl o téměř 30 %, Ethereum o 66 % a některé menší coiny svou hodnotu zvýšily dokonce několikanásobně. Z dlouhodobého hlediska však stále padáme a pár dobrých dní na tom nic nezmění.

Více informací: Včerejší korekce BTC vypadá zdravě – Budeme mít hezké, zelené Vánoce?

Nastal čas poohlédnout se po dalších investicích?

My na Kryptomagazínu se však snažíme naše čtenáře upozornit i na další trhy. Přece jen byla by škoda nechat si ujít příležitosti například na akciových trzích, trzích s komoditami atd. Právě proto jsme na našem obchodním webu Trading11.com začali publikovat přehledy a analýzy nejznámějších akciových indexů.

Jak to tedy vypadá mimo svět kryptoměn? Dvěma slovy: velmi špatně. V posledních měsících jsme zaznamenali významné propady hodnoty akcií technologických firem po celém světě.

Obchodní válka ničí USA a svět

Že padá taková Tesla, to asi nikoho nepřekvapí. Kapitalizace této automobilky v průběhu minulého roku stoupla o více než 1000 %. Velmi zle na tom však je i Nvidia, AMD, Intel a dokonce Google, Microsoft, Facebook…

Poklesy akciových indexů jsou také větší, než je zdrávo. Nasdaq Composite se ze svého ATH propadl o 1800 bodů. S & P a Dow Jones Industrial Index jsou na tom dost podobně.


Ekonomové tvrdí, že za tento vývoj může z velké části protekcionalistická politika prezidenta USA, Donalda Trumpa. Omezování volného obchodu a zvedání cla škodí nejen zahraničním, ale hlavně domácím firmám.

(Analýzy akcií jsou na webu Trading11 zdarma)

Sledujte Trading11 na facebooku, ať vám nic důležitého neuteče.

Jak budou na nadcházející krizi reagovat kryptoměny?

Nějak takto vypadá začátek finanční krize. Jsme velmi zvědaví na rok 2019. V nejbližších dvanácti měsících se totiž s velkou pravděpodobností ukáže, jak kryptoměny zareagují na krizi současného finančního systému.

V podstatě jsou pouze dvě možnosti. Buď je budou investoři považovat za vysoce rizikovou investici a vytáhnou z nich svůj kapitál, což způsobí další výprodeje a konec 2019 oslavíme na 200 $ za BTC nebo se naplní Satoshiho vize a z kryptoměn se stane bezpečný přístav.

Co si myslíte vy? Vaše názory nám můžete napsat do komentářů. Jsme velmi zvědaví, jak to vidíte vy.

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Samuel S.

14
Komentujte

avatar
6 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
AnonymRobLukášBitcoinLukáš Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Lukáš
Host
Lukáš

v jednom clanku pisete ze medved ulehl k zimnimu spanku a tady zase ne…

Tomáš
Host
Tomáš

Z kryptoměn se stane bezpečný přístav.

Rob
Host
Rob

S tím bezpečným přístavem bych byl opatrný. Kryptoměny a technologie spolu velmi úzce souvisí a pokud má fungovat trh, je potřeba, aby se hýbal. Jinak se v „ideálním“ případě kolos zastaví a zůstane společnost, rozdělena na vlastníky kryptoměn a ostatní. Otázkou zůstává, jakou vlastně v takové situaci kryptoměny hrají roli? Nicméně zrovna ty sociální sítě jsou ideálními adepty na blockchain, takže tam a ve sdílení multimédií bych možná čekal průlom. Dokážu si to představit. Nicméně pravdu ukáže poptávka, která by se snad časem mohla otočit na preference soukromí a zabezpečení osobních či firemních dat. Blockchain (neměnná databáze) zcela logicky směřuje… Číst vice »

Honza
Host
Honza

Souhlas s Lukášem, občas mi přijde, že si v článcích trochu protiřečíte. Asi je vás v redakci více a každý máte trochu jiný pohled na věc. Neberte to jako kritiku, odvádíte skvělou práci a fandím vam. Je to takový můj postřeh ?

Lukáš
Host
Lukáš

Občas mi přijde, že plácáte páté přes deváté… Ano jen se věnujte Akciím a komoditám, když se blíží krize. Geniální nápad. Já si myslím, že je celkem dost pravděpodobné kam bude trh směřovat…( opakuji : NASDAQ, WALL STREET, BAKT a další ) Myslíte si, že kdyby to mělo jít dolů, že do toho takový velryby půjdou ? (1/4 2019). Stačí trošku studovat ty správný informace.

Lukáš
Host
Lukáš

koukam, ze sou tu 2 Lukášové…. no ja cekam kdy to zase rupne a pujdeme dolu…

Rob
Host
Rob

Kdo půjde dolů? Držitelé kryptoměn nebo akcií nebo obojího? Myslíte z pohledu jmění? Pokud to myslíte tak, odpověď je jednoduchá. Každá bublina praskne. U Bitcoinu očekávám velký třesk v horizontu deseti let, ale možná za delší dobu. Do té doby však pořádně naroste, jak se bude zvedat kryptoodvětví. Následně dojde k jeho ohromné korekcí, neboť se začnou používat další krypta, řešící mnoho dalších problémů nejen ve světě kryptoměn (například stabilizaci trhu pomocí traderbotů, využívající prvky umělé inteligence na bázi hlubokého učení). Bitcoin, myslím, ztratí pozici krále co do tržní kapitalizace, ale do té doby bude ještě několikrát zhodnocen díky výsadnímu… Číst vice »

Lukáš
Host
Lukáš

Říká Vám něco „spalování mincí za transakce“ ? To znamená, že těch mincí bude mín a mín a čistě teoreticky, když bude poptávka stejná pujde to nahoru 🙂 A to neberu v úvahu ztrátu klíčů, pěněženek atd….

Rob
Host
Rob

Díky za reakci, Lukáši. Kryptoměny jsou různé. Některé nemají finální počet mincí, ale například EOS vrací do hry tokeny z peněženek, na které se tři roky nesáhlo. To znamená, že pokud nedojde k pohybu v peněžence EOS po dobu tří let, potom prostředky, v ní uložené, propadají zpět do ekosystému, čímž se eliminuje ztráta mincí z důvodu selhání lidského faktoru. Kryptoměny jsou opravdu velmi různé a mají svá rozdílná pravidla.

Lukáš
Host
Lukáš

Ano ano 😀 . Jinak vše je možný, ale už byl prostor na to aby to šlo dolů (můj názor) Nedávám tomu dlouhé trvání.

Rob
Host
Rob

Jj, Lukáši. Také si myslím, že obrat trendu je za rohem. Mělo by to tak být. Bitcoin by se na hranici $3000 moc dlouho pohybovat neměl. Myslím, že někde blízko pod $3000 je bod zlomu, kde začíná jít o stabilitu a bezpečnost zajištění sítě. Uvidíme, ale táhnout musí každopádně fundament…

Anonym
Host
Anonym

Blbost…pozitivniho fundamentu bylo letos vic nez dost a krypto padalo az dopadlo tam, kde je.

Bitcoin
Host
Bitcoin

Akcie, měny a komodity – to jsou všechno věci, které mně celý život okrádali o peníze a proto jsem tak strašně rád za kryptoměny. Akciový trh beru pouze jako indikátor pro krypto, ale jinak se jim budu do konce života vyhýbat velkým obloukem… Ať si tam třeba zkrachujou, patří jim to.

Rob
Host
Rob

Já vám věřím, ale kdo jiný, než společnosti (i akciové), by měl sektoru kryptoměn dávat hlubší význam?…