Měsíc v kryptu – The Wall Street Journal „spustil“ vlastní kryptoměnu – Bitcoin zažívá únavu z prodeje…

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bloomberg: Bitcoin dosáhne 20 000 USD tento rok • Ripple by mohl brzy nabídnout XRP digitální šeky • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Po prudkém...

[Večerní souhrn článků] • Zoom nebude šifrovat volání, doufá ve spolupráci s FBI • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem Kryptomagazinu.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám 🙂

Jeden z nejslavnějších světových deníků The Wall Street Journal spustil vlastní kryptoměnu, kterou vzápětí zrušil • Stále více expertů tvrdí, že Bitcoin čeká růst • Gemini vytvořila stablecoin – první zcela regulovanou kryptoměnu s pojištěním • Google upouští od plošného zákazu reklam na kryptoměnové burzy • ambiciózní Tether má problémy. Trh kryptoměn v poslední době získává stabilitu, ale nevyhnul se kontroverzím.

Kryptoměny čeká růst. Tedy alespoň podle stále sílícího počtu odborníků a významných osob světového finančního trhu. Michael Novogratz, zakladatel investiční skupiny Galaxy Digital, prohlásil na summitu Yahoo Finance, že je pevně přesvědčen, že kryptoměny již dosáhly svého cenového dna. Trh prý podle jeho slov zažívá “únavu z prodeje”. Dále dodal, že Bitcoin je v současné době na vzestupu.

“Tvrzení Michaela Novogratze a dalších investičních expertů potvrzuje i naši dlouhodobou předpověď. Už několik měsíců se takzvaným „medvědům“, tedy spekulantům na pokles, stále nepodařilo prorazit oblast kolem 6000 dolarů. To poukazuje na změnu trendu a Bitcoin v následujících měsících velice pravděpodobně čeká růst,”

říká Jiří Karpják, analytik Kryptofondu.

The Wall Street Journal spustil vlastní kryptoměnu, kterou vzápětí zrušil

Steven Russolillo, reportér deníku The Wall Street Journal, před několika dny vydal krátký dokument, ve kterém založil kryptoměnu WSJCoin, aby lépe porozuměl světu kryptoměn a blockchainu. Její úspěch u investorů se ale znelíbil vedoucímu oddělení Standardů a etiky Neali Lipschutzovi, a tak byl WSJCoin zrušen. Žurnalistika a kryptoměny ale nemusí dlouho zůstat oddělné. Generální ředitelka společnosti Bitpesa, Elizabeth Rossiello věří, že kryptoměny mohou pro mediální domy představovat cenný zdroj příjmů. Také podotýká, že systémy plateb za zpravodajský obsah, tzv. „paywally“, v USA mnohdy neakceptují zámořské kreditní karty a platby pomocí kryptoměn by tento problém jednoduše vyřešily.

První zcela regulovaná kryptoměna s pojištěním

Populární kryptoměnová burza Gemini, založená bratry Winklevossovými, spouští první zcela regulovanou kryptoměnu krytou v poměru 1:1 k dolaru (tzv. stablecoin), jménem Gemini Dollar. Jejím základem bude blockchain etherea. Gemini získala oficiální licenci od ministerstva financí státu New York, což by mělo řešit hlavní problém stablecoinů, kterým je důvěryhodnost.

„Již od svého vzniku se kryptoměny potýkají s otázkou důvěryhodnosti. Vytvoření regulované kryptoměny, jež bude navázána ve fixním poměru na americký dolar, je správným krokem k získání stability a pozitivním signálem pro investory. Tento krok by měl také zabránit kontroverzím, které probíhají kolem konkurenční měny Tether. Ta už několik měsíců čelí obavám, že Tethery nejsou kryté reálným dolarem. Gemini se navíc minulý týden podařilo získat pojištění jejich digitálních aktiv včetně právě nově vydaného stablecoinu,“

doplňuje Petr Hotovec, analytik Kryptofondu.

Google ustupuje od zákazu reklamy na kryptoměnové burzy

Technologický gigant Google oznámil, že se od října chystá v USA a Japonsku opětovně spustit podporu reklam na kryptoměnové burzy. Tentokrát se však bude jednat pouze o regulované subjekty, které budou muset projít detailním průzkumem a získat povolení od samotného Googlu. Google, jako největší poskytovatel reklamy na internetu, zakázal reklamy na kryptoměny na začátku tohoto roku, na což trhy zareagovaly poklesem. Pozvolný obrat sice vyvolává řadu otázek, ale zároveň značí stabilizaci trhu a návrat důvěry v kryptoměny.

Grayscale rozšiřuje svoji nabídku

Jeden z největších investičních fondů se zaměřením na kryptoměny, Grayscale, rozšířil svou nabídku investic pro kvalifikované investory o možnost přímé investice do kryptoměny Horizen (ZEN). Ta se tak zařadí po boku Bitcoinu, Bitcoin Cash, Etherea, Litecoinu, Etherea classic, Ripple a Zcashe. Generální ředitel Grayscale, Barry Silbert, se k situaci vyjádřil následujícími slovy:

“Náš investiční tým se zaměřil na tuto kryptoměnu z důvodu její anonymity, ve které vidíme velký potenciál a budoucnost”.

Tento článek nám byl zaslán kryptofondem.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře