Goldman Sachs investuje miliony dolarů do firmy BitGo, která spravuje kryptoměny

0

Amerického bankovního giganta Goldman Sachs nejspíš všichni známe. Na adresu kryptoměn se však málokdy vyjadřoval kladně. To se ovšem poslední dobou velmi rychle mění. 

To, že řada velkých investičních společností z Wall Street kryptoměny hlasitě odsuzuje, či odsuzovala, není žádným tajemstvím. Nechyběla mezi nimi ani jedna z největších světových investičních společností Goldman Sachs. Trend se však mění a s ním i názory řady velkých společností, které své postoje vůči kryptoměnám a především blockchainu postupně přehodnocují. A to platí i pro Goldman Sachs.

Novogratz a Goldman Sachs: Kryptoměnový prognostik vs. kryptoměnový skeptik

Ještě relativně nedávno začala světem putovat informace, že se Goldman Sachs chystá vstoupit do světa kryptoměn s nabídkou produktů zaměřených na správu digitálních majetků. Nyní se pro změnu spojil se svým bývalým partnerem Mikem Novogratzem. Ten je známý svými optimistickými prognózami. Spolu zainvestovali nemalou sumu peněz do firmy BitGo, která spravuje kryptoměny. (Tato firma byla založena v roce 2013.) Díky listině, kterou společnost obdržela od divize bankovnictví v Jižní Dakotě, je BitGo také kvalifikovaným správcem a uchovatelem kryptoměn.

Mohlo by vás zajímat: Goldman Sachs zavádí Bitcoin futures pro institucionální investory

Částka, kterou oba partneři společnosti poskytli, čítá celkem 15 milionů dolarů. Goldman Sachs a Novogratz, generální ředitel kryptoinvestiční společnosti Galaxy Digital, svůj další krok do světa kryptoměn zdůraznili rostoucím zájmem jejich klientů o digitální majetky. Podle Bloomberg by investice velké společnosti z Wall Streetu, jakou Goldman Sachs je, mohla BitGo velmi pomoci při získávání nových bohatých investorů.

Americký bankovní gigant však peníze investuje i do jiných společností. Nedávno například vložil 25 milionů dolarů do společnosti Veem. Ta se zabývá zvýšením efektivity plateb malých podniků s pomocí blockchainu. Goldman Sachs rovněž získal místo v radě společnosti Veem.

Závěr: Lepší budoucnost pro kryptoměny

To, že se pohled velkých společností na kryptoměny mění k lepšímu, je již dlouhou dobu známá věc. Pro digitální měny je však důležité, aby tento trend více a více rostl a s ním i adopce digitálních majetků ve světě. Podle slov Novogratze je však důležité, aby správci kryptoměn pokračovali v důkladných testech platforem, aby byla zajištěna stabilita při postupném zvyšování zájmu z řad investorů.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na