[Seriál] Kryptocelebrity – (9. díl) Mike Novogratz, zakladatel kryptobanky

0
(0)

Zprávy a souhrny

Náš seriál se pomalu, ale jistě rozrůstá. Už jsme vám v něm představili tvůrce kryptoměn, vizionáře a velké obchodníky v tomto sektoru. V tomto díle nás čeká další velký podnikatel, kryptonadšenec a hlavně osoba, která se svým velkým zájmem o kryptoměny vůbec netají. Naší kryptocelebritou číslo devět není nikdo jiný než Mike Novogratz.

Život před kryptoměnami

Stejně jako dosud všechny naše celebrity, i Mike prožil většinu svého života v Americe, kde v roce 1964 přišel na svět. Chodil na prestižní univerzitu Princeton, kde získal titul v oboru ekonomie. Zajímavostí z jeho života je, že během celé vysoké školy se věnoval naplno wrestlingu, ve kterém byl navíc velmi úspěšný. Dokonce patřil mezi top 16 ve Virginii.

Ihned po škole, kterou dostudoval v roce 1987, se Mike Novogratz rozhodl působit v armádě USA jako pilot. Tam však dlouho nevydržel a už v roce 1989 začal pracovat pro Goldman Sachs. Během práce pro tuto banku procestoval celý svět, přičemž působil zejména v Asii a Latinské Americe.

Pro Goldman Sachs pracoval až do roku 2002, kdy vyměnil tuto banku za Fortress Investment Group. Této společnosti pomohl během fáze IPO (Initial Public Offering, která je velmi podobná kryptoměnovému ICO). Během tohoto IPO daná společnost prodala 8% svých akcií, což představovalo téměř 600 milionů dolarů. Právě díky tomuto úspěchu se Mike Novogratz stal nehorázně bohatým. Již v roce 2007 ho magazín Forbes uváděl ve své rubrice jako miliardáře.

Mohlo by vás zajímat: Goldman Sachs zavádí Bitcoin futures pro institucionální investory

Začátky v kryptoměnách

Ty úplné začátky Mika Novogratza v kryptoměnovém světě nejsou známy. Člověk s jeho zkušenostmi a informacemi z finančního světa však určitě o Bitcoinu slyšel velmi, velmi brzy. Potvrzují to i jeho vyjádření, kdy Mike Novogratz často předpovídá budoucnost kryptoměn a možnou cenu za jeden Bitcoin. To vše na základě jeho zkušeností z minulosti. Před třemi měsíci, tedy zhruba v březnu, se například vyjádřil, že by jeden Bitcoin měl mít přibližně v těchto dnech hodnotu 40 000 dolarů (nevyšlo to úplně tak, jak by si přál).

Tip redakce: Jaká bude cena Bitcoinu na konci roku 2018? Analytici zaktualizovali své předpovědi

Investování do kryptoměn je nutnost

Toto je jeden z názorů, kterých se Mike Novogratz opravdu drží. Věří totiž, že kryptoměny jsou revolucí, která zasáhne celý svět.

“Kryptoměny jsou globální změnou. Pravděpodobně do nich investují lidé po celém světě, včetně například dětí v Bangladéši. O Japonsku, Indii, Jižní Koreji nebo Číně nemůžeme ani pochybovat. Prostřednictvím kryptoměn sdílíme jeden velký globální trh a celosvětovou mánii. Když tento trh přesáhne 20 bilionů dolarů, lidé budou mít pocit, že se nacházíme ve velké bublině. “

Mike Novogratz patří mezi jednoho z největších krypto “býků” na světě. Investici do kryptoměn vidí jako nutnost téměř pro všechny. Dokonce sám tvrdí, že pokud jakýkoliv z tradičních investorů nebude mít alespoň 1 – 2 procenta v kryptoměnách, bude to od něj / ní nezodpovědné.

Mike Novogratz se svým úsilím snaží tento názor prosadit zejména u tradičních investorů. Sám se snaží takovým investorům pomáhat a usnadnit jim způsob, jakým by mohli své peníze do kryptoměn vložit. Právě proto se rozhodl založit svou vlastní kryptoměnovou banku Galaxy Digital.

Doporučujeme článek: Vlci se probouzejí. Budou Rotschildové investovat do blockchainu?

Galaxy Digital

Začátkem května 2018 se podařilo Mikovi na tento projekt získat až 250 milionů dolarů. Tyto finance mají pomoci ve spuštění tohoto projektu, vybudování funkční infrastruktury a pro zajištění reklamy kolem Galaxy Digital. Jak však Mike prozradil, tento projekt měl být už dávno spuštěn. Poprvé se tak mělo stát už 15. prosince 2017. Mike však učinil velmi rozumné rozhodnutí a posunul oficiální spuštění tohoto projektu, protože se mu nelíbila v té době volatilita (není se čemu divit).

Cílem této banky je být jakýmsi Goldman Sachs pro kryptoměny. Proto bude Galaxy Digital poskytovat služby jako investice do nových blockchainů a projektů, platformu pro obchodování, možnost konzultací svého portfolia a mnoho jiného.

Výbornou zprávou pro tento projekt je jejich nová spolupráce se společností Bloomberg. Spolu s Galaxy Digital vytvořili nový index Bloomberg Galaxy Crypto Index (BGCI), který se zaměřuje na top 10 kryptoměn. Alan Campbell, produktový manažer pro Bloomberg, se k základům této spolupráce vyjádřil následovně:

“Spolupráce s Galaxy Digital je odrazem výrazného zájmu našich klientů investovat do kryptoměn.”

Mike Novogratz si je však dobře vědom, že kryptoměny jsou pouze v začátcích. Sám si myslí, že velká většina investorů se teprve chystá do světa kryptoměn v budoucnu vstoupit, a tak je třeba jim podmínky pro jejich vstup dobře připravit. O to se snaží i on sám, například prostřednictvím Galaxy Digital.

Nenechte si ujít: Jak investovat do kryptoměn, pokud chcete zisk 5000 %

Závěr

Mike Novogratz byl devátá osobností a kryptocelebritou, kterou jsme vám představili. Určitě jím však nekončíme. Seznam našich osobností se bude pomalu, ale jistě rozrůstat. A proto neváhejte ani vy a navrhněte osobnost, o které byste se rádi dozvěděli více informací. Pokusíme se přinést informace o jeho / jejím životě, kryptoměnových projektech nebo důvodech, proč je vybraná osobnost pro kryptosvět důležitá.

Budeme rádi, pokud se přihlásíte k odběru našeho YouTube kanálu a nabízíme ke shlédnutí naše nejnovější video:

YouTube video

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Marek F.

Zdroje:
cryptoslate.com
cryptoslate.com
icoexaminer.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: