Zákazníci Coinbase mají důvod k radosti – Společnost spouští novou debetní kartu

2
coinbase-card-karta-kreditka

Společnost Coinbase v noci na dnešek oznámila spuštění nové debetní karty prostřednictvím společnosti VISA. Všichni zákazníci společnosti, v rámci Evropské unie, kteří projeví zájem o tuto debetní kartu, budou moci jednoduše provádět platby prostřednictvím terminálů společnosti VISA u obchodníků a stejně uskutečňovat výběry hotovosti prostřednictvím jejích bankomatů. Společnost tuto skutečnost oznámila spolu s oznámením o zastavení předešlého projektu platební karty „Shift Card“, určené pouze pro zákazníky ze Spojených států amerických.

Nová kreditní karta společnosti Coinbase má čerpat prostředky přímo z běžné online peněženky směnárny, kde zákazník uchovává svá kryptoaktiva. V momentě platby budou tyto prostředky převedeny do měny, v níž se platba nebo výběr uskutečňují.

Coinbase Card bude v první fázi spuštěna pouze pro Velkou Británii, následně však má být přidána podpora i pro celé území Evropské unie. V tomto případě jde o zcela první pokus spuštění debetní karty napojené přímo na účet směnárny v Evropské unii.

Jak získat Coinbase Card

Pro získání této debetní karty musí zákazník do svého mobilního zařízení stáhnout aplikaci Coinbase Card, která bude dostupná jak pro platformu iOS, tak i pro uživatele platformy Android. Dostupná bude v oficiálních online obchodech těchto platforem.

Držitel platební karty může pro platbu využít kteroukoli kryptoměnu, kterou burza Coinbase lokálně podporuje. Využití té které kryptoměny při platbě uživatel určí prostřednictvím aplikace při zadávání platby.

Poplatky

Společnost účtuje měsíční poplatek za kartu v podobě jejího pojištění. Pro Velkou Británii určila pojistné ve výši 4,95 GBP. Avšak prvních 1000 zájemců získá tuto kartu s odpuštěným pojistným.

Podle aktuálních informací účtuje Coinbase uživateli při platbě i transakční poplatky. Tento poplatek se skrývá pod pojmem „transaction fee“, který je určen ve výši 2,40 % z objemu transakce.

Myslíte, že se burze Coinbase se svou debetní kartou podaří etablovat na evropském trhu? Aktuálně na trhu existuje několik podobných produktů. Výhodou Coinbase Card bude její přímé napojení na burzovní účet, uspěje však proti konkurenci s výší svých poplatků?

Mohlo by vás zajímat:

Facebook plánuje největší ICO historie – Cílová částka vás zaskočí

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín napsal Tomáš B.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře