[NÁZOR] Proč je Coinbase nejlepší kryptoinstituce současnosti

5
coinbase

Včera (4. 4. 2019) mi přišel e-mail od společnosti Coinbase. Služby této americké firmy používám už dva roky, a zatím jsem nenarazil na problém. Ze strany Coinbasu jsem se vždy (s výjimkou několika měsíců v roce 2017, kdy měli masivní nával nových uživatelů) setkal s pohotovým a profesionálním přístupem, jejich podpora je velmi spolehlivá a služby kvalitní. A nyní zpět k e-mailu – jistě něco podobného přišlo i vám. Zde je úryvek:

„[…] Aktualizovali jsme všeobecné podmínky používání našich služeb – k nahlédnutí zde. Tyto změny budou platné od 30. května 2019. Většinu změn jsme udělali s cílem zjednodušit čtení podmínek, vyhnout se nesrozumitelnému právnickému žargonu a umožnit vám lépe rozumět tomu, jaké služby nabízíme my a naši partneři. […]“

Skvělé! Kéž by to udělaly další firmy, jejichž produkty a služby využívám. To nic nemění na faktu, že odmítám číst nezáživných 20 stran a tyto změny prakticky ani nepostřehnu, ale líbí se mi ta snaha. A kdo ví? Jednou možná narazím na problém, budu si chtít rychle zkontrolovat, zda mám právo stěžovat si, a srozumitelnější podmínky se v takovém případě budou hodit.

Návod na používání směnárny Coinbase najdete v tomto článku

Ani Coinbase není dokonalý

Je to pravda. Jsem tak trochu fanoušek Coinbasu. Líbí se mi jejich přístup, jejich profesionalita a souhlasím s většinou věcí, které dělají. Nejsem však slepý. V minulosti jsem psal například o kauze #DeleteCoinbase (více info tady) a jsem naštvaný, že na burze Coinbase Pro (dříve GDAX) musím platit poplatky, ačkoliv jsem Maker, ale stále jsem nenašel burzu, která by mi vyhovovala víc.

Rád bych využil tuto možnost a dal vám update ohledně mé snahy využít právo na vymazání některých údajů. Díky Evropské unii je společnost Coinbase povinna vyhovět mému požadavku a vymazat mé osobní údaje ze své databáze. Požádal jsem o smazání některých soukromých údajů, které nemusím dávat na to, abych mohl využívat služeb Coinbasu.

Můj „GDPR request“ byl odeslán před 20 dny a zatím se nic nestalo. Kontaktoval jsem podporu a bylo mi řečeno, že budu muset počkat – možná až 90 dní. Tímto bych rád vyzval i vás, abyste požádali o vymazání nadbytečných údajů. Je to ve vašem zájmu. V této době je více než kdykoliv předtím nutné hlídat si své soukromí.

Návod na vymazání nadbytečných dat naleznete v tomto článku

[NÁVOD] Ako požiadať Coinbase o vymazanie nadbytočných údajov – Strážte si súkromie! #GDPR

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín napsal Samuel S.

5
Komentujte

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
samslav84Radek SoukupRadekKamil Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Kamil
Host
Kamil

Tak teda nevim jesli jsem si to přeložil správně, ale to co Coinbase údajně umožní smazat aby nebyl např. zrušen účet jsou celkem nepodstatné věci. To hlavní jako oskenované dokumenty (řidičák, pas, atd.) si stejně bude uchovávat. Pokud si to chce nechat smazat autor článku, je to jeho volba, ale nelíbí se mi, že k tomu vyzývá i mě. Nejsme ovce a doby kdy nám někdo vnucoval svoje názory už jsou pryč. Krom toho, stejně nevěřím tomu, že ty údaje opravdu odevšad smažou. A už vůbec nechtějte vědět kdo všechno a co se o vás všude ukládá. Jakmile se připojíte… Číst vice »

Radek
Host
Radek

Ahoj, díky za článek. Mohl bych vás poprosit (pro nás Greenhorny) o znovuzverejneni jak postupovat při umisťování stoploos na zmiňované Coinbase. Nějak se mi to nepodařilo dohledat. Ještě by jste mohly přidat v čem je rozdíl mezi Coinbase a Coinbase Pro a co se kde dá dělat. Díky a držím palce.

Samuel Slavkovský
Člen

Hmm… no je to jednoduché. Vyberiete si príkaz stoploss, nastavíte počet coinov a cenu.. cstop price a limit price dajte rovnaké na cenu kde chcete, aby sa coiny predali

Radek Soukup
Host
Radek Soukup

Díky za odpověď. Vím, že je to jednoduché, ale z nějakého důvodu mi tam vyskakovala hláška, že to je nekompletní a přitom bylo vše zadáno. Tak nevím. Předpokládám, že se bavíme o Coinbase Pro.

Samuel Slavkovský
Člen

Vždy vyskočí upozornenie, že príkaz sa m“že fillnúť pod cenou, ale to je v pohode.