Coinbase: Poskytovatelé dat prodávali data našich klientů třetím stranám

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Christine Sandlerová, ředitelka institucionálních prodejů v Coinbase, uvedla na obranu nedávného, poněkud kontroverzního nákupu firmy Neutrino, že to bylo potřeba z důvodu ochrany dat klientů. Bývalí poskytovatelé dat totiž prodávali tato data třetím stranám. 

Kontroverzní akvizice

Coinbase, největší kryptoburza v USA, poprvé oznámila akvizici firmy Neutrino dne 19. února s tím, že využije její pokročilé nástroje pro analýzu blockchainu, technologie proti praní špinavých peněz a technologie pro KYC (Know Your Customer).

Chcete-li obchodovat na Coinbase, podívejte se na náš návod.

Tento krok se rychle stal kontroverzním, když se vynořily na povrch některé informace ohledně spoluzakladatelů společnosti Neutrino: konkrétně jejich předchozí angažovanost v komerční softwarové firmě Hacking Team, jejíž spyware údajně využívalo široké spektrum mezinárodních vlád a donucovacích orgánů, mezi nimi šlo i o autoritářské režimy.

#DeleteCoinbase

Kryptokomunita je na tyto informace dost citlivá, proto na sebe nenechala reakce dlouho čekat. Byl vytvořen hashtag #DeleteCoinbase (zrušte si Coinbase – více k tomuto tématu zde) a Sandlerová tak musela obhajovat rozhodnutí burzy. Během rozhovoru pro TV Cheddar řekla, že hlavním důvodem akvizice byly praktiky poskytovatelů dat, kteří prodávali třetím stranám data uživatelů.

Sandlerová charakterizovala technologii firmy Neutrino jako „skutečnou špičku v oboru a nejlepší ve své třídě“ a uvedla, že akvizice představovala rozhodnutí přenést tyto nástroje do vlastních rukou, což převážilo nad informacemi o historii zaměstnanců Neutrina.

Další kontroverze

Sandlerová se také zmínila o rozhodnutí společnosti Coinbase Pro zalistovat XRP. O tomto tématu si můžete více přečíst zde.

Závěr

Je pro vás takové zdůvodnění dostatečné, nebo to vypadá, že se Coinbase spíše více zamotává do dalších nejasností, mezi které patří také zalistování XRP? Podělte se o svůj názor buď v komentářích, nebo na naší FB stránce.

 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře