Vymýtí digitální měna v Keni místní korupci a nejistotu?

0
kena-trh-blockchain

Předseda Distributed Ledgers and Artificial Intelligence, Bitange Ndemo, poradil keňské vládě, aby svou ekonomiku tokenizovala. Mělo by to pomoci vypořádat se s rostoucími problémy jako korupce a nejistota.

Ndemo poznamenal, že východoafrická země potřebuje digitální měnu, která by stála s fiatem vedle sebe.

„Musíme začít tokenizovat ekonomiku tím, že mladým lidem poskytneme šanci v podobě práce či pobídek, za které by dostávali tokeny, jež mohou být převedeny na fiat,“ řekl Ndemo.

Keňi nezbývá než inovovat

Pokud jde o vývoj blockchainů a kryptoobchodů, Keňa je na tom mezi africkými státy velmi dobře. Inovace se zde setkávají s otevřenou náručí.

Místní vláda si to moc dobře uvědomuje a snaží se najít cestu, jak tyto nové technologie podpořit, a zároveň dodržet jisté regulace.

Jerome Ochieng z oblasti informačních a komunikačních technologií poznamenal, že je třeba zvýšit povědomí o tokenech ještě před učiněním zásadních kroků vlády. Vnímá veřejnou osvětu v této oblasti jako velmi důležitý faktor, bez kterého by pro vládu bylo těžké budovat cokoliv nového.

Vlivné skupiny mají rády stereotyp

Není třeba připomínat, že zažité modely, ze kterých čerpají jakékoliv organizace, mafie (ať už v podobě gangsterů se zbraněmi nebo nenápadných politiků) se mění těžce. Ne každý má zájem na tom, aby se Keňa opravdu posunula kupředu. S novými technologickými vymoženostmí a civilizovanými systémy totiž nynější paraziti mohou začít tratit půdu pod nohama.

Závěr

Je to tedy běh na dlouhou trať, kde bude dle mého názoru těžké prosazovat cokoliv, co bude narušovat současný systém. V případě, že nevyhraje osvěta, dojde pouze k takové implementaci blockchainu, která běžným občanům příliš prospěšná nebude.

Zdroj: www.ccn.com/

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na