[NÁVOD] Jednoduchá obchodní strategie pro začátečníky, u které nemůžete prodělat

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Kryptoburza Gemini uvádí DeFi tokeny • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • EU navrhuje zákon pro regulaci kryptoměn • Glassnode: Uniswap může být pod kontrolou Binance • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Po několika dnech prudkého poklesu...

Snažíte se obchodovat s kryptoměnami na burze, ale moc vám to nejde? Štve vás, že jste promeškali polovinu pump a ztratili jste peníze prakticky na každém větším propadu? Nejste spokojeni se svými zisky?

Máme pro vás novinku. Obchodování na burze je velmi náročná práce. Abyste byli opravdu stabilně ziskoví, je třeba se intenzivně vzdělávat, pracovat s emocemi, sledovat grafy, nenechat se nachytat a v ideálním případě i komunikovat s dalšími zkušenými tradery, odebírat informace z placených a neplacených kanálů, mít přehled o novinkách na trhu a vytvořit si dobrou obchodní strategii.

Bohužel, většina lidí nemůže jen tak přestat chodit do práce, zavřít se do pokoje s počítačem a půl roku neřešit nic jiného než trading. Mám však pro vás dobrou zprávu! Za dva roky, co se jako totální amatér pokouším obchodovat s kryptoměnami, jsem si vytvořil jednoduchou strategii, kterou jsem v posledních měsících dotáhl do bodu, kdy jsem konečně stabilně ziskový. Neudělal jsem žádná šílená procenta, ale je to stále lepší než náhodně nakupovat a prodávat a doufat, že trh se pohne tím správným směrem.

Mé obchodní strategii říkám:

Stoploss for dummies

Jak název napovídá, u této strategie se intenzivně pracuje s funkcí stoploss.


Stoploss je funkce, kterou nabízí prakticky každá burza. Funguje tak, že pokud vlastníte nějakou kryptoměnu a nastavíte si stoploss, v případě pádu se vám na vámi nastavené hladině daná kryptoměna prodá a vy na ní dále neztrácíte peníze.


Rád bych podotkl, že na této strategii nezbohatnete. Nejlépe funguje, když vámi obchodované aktivum (kryptoměna) z dlouhodobého hlediska stoupá. Je dost možné, že s touto obchodní strategií vyděláte méně než při klasickém hodlování (dlouhodobé držení), ale z mé zkušenosti je jen málokdo schopen reálně fakt všechno držet. Při pohledu na to, jak vše padá, přemohou běžného krypto-hodlera emoce a často v nejnevhodnější chvíli prodá a pak zase v nejhorším okamžiku nakoupí. Taková je realita.

Pokud vám tedy tato strategie přijde jako úplná hloupost, vězte, že o tom vím. Na papíře nevypadá nijak zvlášť slibně, ale funguje. Funguje, protože při jejím používání budete umět lépe kontrolovat emoce. A jak jsem již 100× napsal, emoce jsou nejhorším nepřítelem tradera.

Jak obchodovat stoploss for dummies?

Pokud jste skočili rovnou na tento odstavec, tak prosím mrkněte i na ty dva předchozí.

V podstatě stačí provést následující:

  1. Počkejte si, až bude kryptoměna, kterou chcete obchodovat, dostatečně nízko. Nakupte ji v momentě, kdy je těsně nad silným supportem, který v minulosti odrazil větší propady. Zbytečně se při tom nezatěžujte analýzou fundamentů, náladou na trhu. Při hledání dobré nákupky vám však dobře poslouží Stochastic RSI indikátor, indikátor volume a správně nakreslené trendlines /supporty / rezistence a klouzavé průměry.
  2. Nastavte si stoploss pod nejbližší support.
  3. Pokud nakoupená kryptoměna padne pod support, proděláte pár procent. Ale to nevadí! Nyní ji můžete nakoupit ještě levněji a budete mít ještě více coinů.
  4. Pokud nakoupená kryptoměna zvýší svou hodnotu, posuňte si stoploss. Skvělé! Nyní už nemůžete prodělat! Ať se stane cokoliv, vy už jste vyhráli.

Zdá se vám to příliš snadné? Máte pravdu. Tato strategie je určena pro absolutní začátečníky a pro lidi, kteří nejsou ochotni investovat čas a peníze, aby se naučili nějakou lepší strategii.

Poznámky na závěr

  • Klidně se může stát, že se vám pětkrát po sobě pár dní po nákupu aktivuje stoploss a vy budete v minusu. Nevadí! Chce to trpělivost. Pamatujte. Všechno, co jde dolů, musí jít i nahoru a nakonec se vám určitě podaří i ziskový obchod.
  • Nebuďte chamtiví! Postupujte vždy přesně podle technické analýzy. Pokud to jde nahoru, zodpovědně posunujte stoploss. Může se stát, že se vám zavře pozice, ale daný coin hned půjde dál nahoru. V takovém případě je dobré nenastupovat hned do vlaku. Je dost možné, že se pouze tvoří dvojitý vrchol a vy zbytečně proděláte. Raději se poohlédněte po dalších zajímavých coinech, které mají lepší setup.
  • Nefixujte se zbytečně pouze na jednu kryptoměnu.
  • Nečekejte, že díky tomuto zbohatnete. V dobrých měsících možná uděláte i 20–25 %, ale jinak to nebude nic moc. Ovšem vždy je to lepší, než se vydat na milost náhodě!
  • Buďte trpěliví! Opravdu. Pokud nebudete trpěliví, proděláte peníze a po čase ze zlosti skončíte. Trpělivost je při obchodování velmi, velmi důležitá.
  • Vzdělávejte se. Načtěte si něco o indikátorech, o technické analýze, o price action a zkuste získané vědomosti využít v obchodování. Vytvořte si svou vlastní, lepší verzi Stoploss for dummies. Toto je pouze odrazový můstek.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře