S rostoucí cenou Bitcoinu poroste i počet hackerských útoků – první zatčení jsou tady!

0
(0)

Existuje velmi jasný důvod, proč se říká, že byste neměli své kryptoměny držet po delší dobu na burze bez aktivit, například za účelem uložení kryptoměn. Burza není trezor! Na celém světě došlo k mnoha hackům těchto obchodních platforem. Nejpozoruhodnější hack je Mt. Gox, který změnil kryptografický průmysl.

V současné době jsou po celém světě neustále vedeny útoky hacků a ransomware (typ škodlivého softwaru/malwaru, který oběti blokuje přístup k počítači a požaduje zaplatit výkupné). V roce 2019, největší burza na světě Binance, byla napadena a byly ukradeny desítky milionů dolarů v Bitcoinu. Pokud nemáte v plánu zrovna obchodovat, tak se ujistěte, že máte své prostředky (kryptoměny) mimo burzu, ideálně „offline“.

Tip: Jak se chránit před nástrahami v kryptosvětě.

Izraelští hackeři již zatčeni

Od roku 2016 sledovala policie dva izraelské kryptografické podvodníky, kteří se podíleli na výměnách a podporách falešných ICO. Muži, Eli Gigi a Assaf Gigi, jsou bratři z Jeruzaléma.)

V minulém týdnu byli zatčeni kybernetickou jednotkou izraelské policie za krádeže kryptoměn pomocí hacku. Zpravodajská stanice Ynet přerušila kvůli zprávě vysílání a popsali, že se jedná o částku více než 100 milionů dolarů, kterou v posledních 3 letech ukradli! Vypadá to, že dokonce byli zapleteni v hacku Bitfinexu, kde bylo v roce 2016 ukradeno 1,5 milionu dolarů.

Pozdější zprávy tvrdí, že částka je něco pod 100 milionů dolarů. Ale zatím nebyla stanovena výše škody, případ je stále v řešení.

Phishingové schéma

Jak oklamali své oběti?

  • Založili krypto weby, které byly podobné pravým ICO a burzám
  • Provozovali falešné směnárny
  • Vystupovali jako obchodníci a oběti okradli
  • Vlastnili telegramové chaty s falešnými nabídkami a službami
  • Fóra a sociální sítě, jako je Reddit či Twitter a používali k přilákání nových obětí

Jediným cílem toho všeho bylo vylákání privátního klíče. Kdo je v kryptu delší dobu, asi takovou blbost nikdy neudělá. Co ale nováčci, kteří čerstvě nakoupili? To je ideální cíl…

Závěr

Zloději jsou na každém kroku. Je potřeba být velmi obezřetní. Základní pravidlo, které je pilířem kryptoměn, je: nikdy a nikomu nic nevěřte, vše si ověřujte sami, mějte silná hesla a perfektně uschovaný privátní klíč.

A co vy? Dodržujete všechny zásady zásady na tomto divokém západě?

Co číst dál?

10 pravidel, jak bezpečně používat hardwarovou peněženku

Zdroj: sanfranciscotribe.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Kladruba Sentinel

A proto je být dobře připraven na ty kurvy co vás chtějí odrbat o vaše těžce vydřené krypta tím nejlepším zabezpečením co jen jde jak hardware peněženkou + vpn +nějaký kvalitním placeným antivirem tohle všechno vám může zachránit vaše životní úspory v kryptu protože jak jednou přijdete o vše pak už je pozdě litovat , dneska hardware peněženka stojí už v podstatě pár korun z těch starších verzí a placený antivirus + vpn se taky vyplatí , proč to těm co vás chtějí okrást zlehčovat .

spot_img