Odhalte kryptopodvody jako profíci – ICO SCAMY a podvodné kryptoměny

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Zajímáte se o kryptoměny a chcete nějakou vlastnit nebo investovat do nového potenciálně výnosného projektu? Super! Na to, abyste mohli vstoupit do kryptosvěta, byste však měli mít něco o kryptoměnách zjištěno a přečteno. Jak ale víte, že nepůjde o podvod a své peníze ještě někdy uvidíte?

Klidně se můžete pustit do prvního nákupu Bitcoinu nebo jiné měny podle prvního návodu, který vygooglíte, případně kvalitní návody naleznete i zde na Kryptomagazínu. Dávejte si však pozor. V kryptosvětě existuje několik druhů podvodů. Dali jsme jim takovéto rozdělení:

  • Scam ICO projekty a podvodné kryptoměny
  • HYIPs projekty
  • Scam cloud mining projekty
  • Scam earning aplikace

ICO SCAMY – Jak se jim vyhnout?

Níže vám představíme několik projektů, které jevily známky první kategorie, a tou je Scam ICO projekt. Ty otřásly jak kryptosvětem, tak i peněženkami některých jedinců. Rovněž vám dáme několik rad, čeho si třeba si všímat a co jeví známky podezřelého/podvodného projektu. Žádný z těchto projektů není oficiálně potvrzen jako SCAM! I když mnohé už neexistují, je těžké něco takového dokázat. Je třeba si dávat pozor a hodně číst.

Mezi nejčastější patří stránky a projekty s prodejem nových a neznámých ICO tokenů. Těch je dnes obrovské množství. Při každém takovém projektu, do kterého byste chtěli investovat své peníze, je třeba si přečíst jejich vizi, potenciál, zda nemají přehnaná očekávání, výdělky apod. Někdy je to obtížné zjistit, a proto je třeba takové projekty sledovat déle a neinvestovat určitě hned, jakmile vznikne. Potenciálně dobrý projekt potřebuje nějakou dobu na vývoj, na marketing, rozšíření apod. Ty podvodné většinou fungují několik měsíců, naslibují hory doly, shrábnou investorům peníze a zaniknou…

DasCoin

Hodnota Dascoinu je uměle vytvořená a ovládaná tvůrci. Hodnotu mince by měl ovládat trh, navíc není zalistovaná na žádné známější burze. Takto řízený coin jedinou společností nemůže být decentralizovaný a může zaniknout i během několika sekund a nenechat po sobě nic krom okradených investorů. Potenciál využití = 0.

Více článků o DasCoine naleznete zde.

Bitconnect

Známky tohoto podvodu jsou ještě viditelnější i pro běžného laika, ale přesto jim mnoho lidí podlehlo. Chyba. Vidina rychlého a vysokého výdělku je problémem v nás samotných. Společnost Bitconnect slibovala zhodnocení jejich coinu BCC až o 40 % měsíčně. Už to bylo podezřelé. Jejich krypto se navíc nedalo koupit za FIAT měnu. Nejdříve se musel koupit Bitcoin a následně vyměnit za jejich BCC. Svou chvilku slávy tento projekt už přežil a jejich coin spadl na dno. Po pádu ceny a jakékoliv poslední důvěře v jejich projekt jim zbyly BTC od investorů. Není to super? Ne, pro vás rozhodně ne. Vyhýbejte se takovým slibotechnám…

Podobných ICO projektů, které jeví známky Ponziho schématu, nebo prostě vypadají podezřele, jsou desítky. Patří k nim např. i OneCoin, tycoon69, Pincoin a mnoho dalších. Vypsali bychom je, ale vznikla by z toho kniha, a ne článek. 🙂 Je třeba sledovat podezřelé znaky, jako jsou napsány výše, a věřte, že odhalíte 90 % těchto podvodů. Oni se totiž „chovají“ všechny velmi podobně…

Co číst dál?

Naletěli jste DasCoin podvodníkům? Napište váš příběh a my ho zveřejníme!

 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img