Peter Schiff: Ponzi schéma Bitcoin je „kočičí zlato“ s „nulovou hodnotou“

0
(0)

Je Bitcoin jen stínové Ponzi schéma? Peter Schiff opět přišel s argumenty proti Bitcoinu a kryptoměnám. V rozhovoru s Maxem Keiserem v televizním pořadu Keiser Report Peter Schiff – CEO společnosti Euro Pacific Capital – vyčítal Bitcoinu, že „předstírá“, že je zlato, zatímco je jen „kočičí zlato“.

„Nemyslím si, že má Bitcoin se zlatem cokoli společného. Myslím, že se snaží předstírat, že zlatem je, ale přitom nemá žádnou hodnotu.“

Burzovní makléř a finanční komentátor je dobře známý svými včasnými varováními na trhu, zejména před hypoteční krizí v USA.

V horlivé debatě přišel s tvrzením, že Bitcoin nemá „žádnou vnitřní hodnotu“, což z něj činí „Ponzi schéma“.

„Má některé z peněžních vlastností zlata, ale žádné z komoditních vlastností zlata, a nemůžete být penězi, pokud nejste nejprve komoditou. Podle definice jsou peníze nejlikvidnější komoditou a Bitcoin nemá žádnou vnitřní hodnotu kromě skutečnosti, že lidé jsou ochotni si ho koupit, protože si myslí, že ho mohou prodat někomu jinému za vyšší cenu. To nejsou peníze, to je Ponzi schéma.“

O nejznámějších Ponzi schématech jsme psali zde.

Toto prohlášení je odvážné dokonce i na Schiffa. Má však na své straně historii. Měna fiat se vždy vrátila zpět ke zlatu kvůli hyperinflačním tlakům nadměrného papírového tisku. Bitcoin experti jako Keizer věří, že tentokrát zaujme místo „digitální zlato“.

#DROPGOLD INICIATIVA

Rozhovor vychází z poněkud kontroverzní nové kampaně #DropGold. V nové humorné reklamě, se kterou přišla kryptoměnová investiční společnost Grayscale, lidi tlačí v nákupních vozících zlato.

Společnost se snaží přilákat novou vlnu investorů, kterým jsou technologie jako investice bližší než jejich komoditní protějšek.

Reklama tvrdí, že kryptoměna má užitek, na rozdíl od zlata. Společnost dokonce šla tak daleko, že zaregistrovala doménu #dropgold.

Schiff přišel s poměrně solidním protiargumentem:

„Podívejte, průměrný mileniál, kdyby dal celé své jmění do zlata, mohl by ho mít v kapse a nikdo by si toho ani nevšiml.“

Co číst dále?

Nepotvrzené transakce Bitcoinu se dají zrušit! – Víte, jak na to?

Zdroj:
ccn.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Kladruba Sentinel

A hned bych se ho zeptal a co je v tom případě Fiat Měna a jakou má vnitřní hodnotu když není krytá ničím jen hajzl papírem a inkoustem z natištěnou číslici kde si banky sami vytisknou hodnotu a požadují po spotřebiteli ještě úrok za to že ji vytisknou a půjčí vám ji .

spot_img