Mt.Gox: Uniklé informace poukazují na prodej kryptoměn za 318 milionů USD  

0
agent

Jeden ze správců pracujících na procesu rehabilitace již nefunkční a nechvalně známé burzy kryptoměn Mt.Gox údajně prodával velké sumy Bitcoinu (BTC) a Bitcoin Cash (BCH) na jedné z momentálně běžících platforem pro kryptoměnovou směnu – BitPointu.  

Informace unikly díky anonymnímu pachateli, který své zdroje získal během právních jednání mezi stranami Mt.Gox a Okresním soudem Tokia.  

Uniklé informace byly zveřejněny na stránkách kampaně GoxDox.com. Zmiňuje se v nich jméno jednoho ze správců pro Mt.Gox, Nobuaki Kobayashi.  

“Pochybujeme, že je BitPoint natolik štědrou společností, aby jen tak převedla miliony japonských jenů na účet jednoho ze správců Mt.Goxu. Myslíme si, že důvodem je fakt, že  burza byla najata k rozprodání majetku Mt.Gox, který burze doposud zbyl.” 

Proces kompenzace uživatelů, kteří roku 2014 během nechvalně známého hacku ztratili své prostředky, je dnes již notoriky obestřen kontroverzí.  

Během let 2017 a 2018 se během velkých posunů ceny Bitcoinu často objevovaly spekulace o tom, že se tak děje právě kvůli masivním prodejům kryptoměnového majetku Mt.Gox.  

Jesse Powel, CEO známé burzy Kraken zmiňuje, že i jejich společnost obdržela nabídky na dohodu o procesu, během kterého by došlo k rozprodávání objemného balíku kryptoměn. Na protinabídku burzy Kraken nabízející metodu prodeje OTC (přes pokladnu) již druhá strana nezareagovala.  

Uniklé dokumenty mluví konkrétně o částce 318 milionů dolarů. 

Co číst dále?

Druhý dech pro BTC? Australští odborníci vidí cenu na 9500 dolarech – popularita zde roste

Zdroj:
Cointelegraph.com

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře