[1. část] Kraken – návod (registrace, vklad, základní obchodování)

Zprávy a souhrny

[Týdenní zprávy] Nejzajímavější zprávy ze světa kryptoměn! BTC, TRX, IOTA, XRP, ETH, ADA

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

Bitcoin přes noc znovu rostl a jsme na 9 900 $ – Jsou to býčí signály, anebo…

Přes noc se Bitcoinu podařil narůst o téměř 350 dolarů. V tomto týdnu jsme ale viděli pokles transakcí o...

Spoluzakladateli Wikileaks údajně nabídli milost za popření ruského hackingu

Ve středu před soudem vystoupil spoluzakladatel WikiLeaks, Julian Assagne. Prohlásil, že bývalý americký kongresman mu nabídl jménem Donalda Trumpa...

Trh občas předvádí neskutečné kousky a někdy trvá i celé měsíce, než se opět vrátí k růstu. Bohužel většina kryptoburz nám neumožňuje obchodovat short pozice (tedy vydělávat na poklesu) a tak nám nezůstává nic jiného, než pečlivě sledovat dění a čekat na impulz, kdy se trh otočí a začne růst. Jednou světlou a hlavně dostupnou výjimkou je burza Kraken. Proto jsme se rozhodli k sepsání stručného návodu, jak na této burze obchodovat.

Získejte profesionální analýzy a exkluzivní pohled do světa kryptoměn na trading11.com.

Registrace

Registrace je jednoduchá a nezabere příliš času. Stačí otevřít stránku burzy a hned na úvodní obrazovce v levém dolním rohu naleznete registrační formulář, kde vyplníte svůj email, uživatelské jméno a heslo. Po jeho odeslání vás stránka přesměruje na další formulář, kde si nastavíte zemi a časové pásmo. Ostatní políčka není nutné vyplňovat.

create acount1

Po potvrzení tohoto formuláře vás dorazí do vaší poštovní schránky mail s aktivačním kódem. Ten zadáte do nového okna, zopakujete heslo, zaškrtnete políčko, že nejste robot a můžete odeslat.

aktivacia

To je vše. Po odeslání budete přesměrováni na stránku burzy a můžete začít obchodovat.

Verifikace

Před tím než začnete obchodovat, potřebujete si na burzu poslat nějaké prostředky. To ale není možné bez základní verifikace, která je rozdělena na čtyři stupně. K procesu verifikace se dostanete kliknutím na příkaz Get Verified.

hlaskaPo otevření podstránky se vám zobrazí jednotlivé stupně verifikace a možnosti, které vám každý stupeň otevírá.

verification

Stupeň 0

Tento stupeň dostáváte automaticky po úspěšné registraci na burze. Bohužel tento stupeň ještě neumožňuje žádné vklady ani výběry.

Stupeň 1

První stupeň verifikace vám otevírá možnost obchodování, vkladů a výběrů všech kryptoměn, ale není možné vkládat a vybírat prostředky ve FIAT měně (reálné peníze). Vklady v kryptoměnách jsou u tohoto stupně neomezené a výběry jsou omezeny na 2500 dolarů denně nebo 20 000 dolarů měsíčně.

Pro úspěšné získání této verifikace je potřeba zadat do systému své jméno, datum narození, zemi, ve které žijete a telefonní číslo.

Stupeň 2

Druhý stupeň ověření vám už dovoluje nejen obchodování, vklady a výběry v kryptoměnách, ale i ve FIAT měně. Vklady v kryptoměnách jsou bez limitu, ve FIAT 2000 USD a výběry v kryptoměnách se vám zvýší na 5000 USD a ve FIAT na částku 2000 dolarů.

Pro získání tohoto stupně stačí pouze zadat údaje o svém bydlišti.

Požadované formuláře k vyplnění jednotlivých levelů naleznete pod tabulkou s popisem jednotlivých stupňů ověření. Stačí jen zaskrolovat dolů. Na verifikaci není třeba čekat, jak je tomu u některých konkurenčních burz a získáte ji prakticky ihned po odeslání požadovaných údajů.

Depozit

Po úspěšně zvládnutém procesu verifikace můžete konečně přejít k vložení prostředků na burzu. Použijte k tomu příkaz Funding v nabídce.

main page

Já jsem se rozhodl pro vklad v měně Litecoin, takže v boční liště si vyberu Litecoin a nechám si vygenerovat adresu pomocí příkazu Generate New Address. Co dál s takto vygenerovanou adresou je asi každému dobře známé, takže to nebudu dále rozebírat.

Základní obchodování

Po dokončení všech výše popsaných kroků můžeme konečně přistoupit k samotnému obchodování. To se nám zpřístupní kliknutím na příkaz Trade.

trading

Pro lepší orientaci jsem jednotlivé pole označil a očísloval.

  1. Tady můžete vidět aktuální stav svých prostředků, které máte na burze k dispozici.
  2. V tomto menu si vybíráte z měnových párů. Jak vidíte, Kraken umožňuje u vybraných kryptoměn i obchodování v páru s FIAT. A to nejen s USD, ale i v EUR. My jsme si vybrali pár LTC/USD.
  3. Vytvoření nové objednávky se děje pomocí příkazu New Order. Pro začátek si ukážeme základní obchodování, takže ponecháme aktivní příkaz Simple.
  4. U nákupu máme možnost výběru mezi příkazy Market a Limit. Pokud zadáme Market, nakoupíme danou kryptoměnu za aktuální tržní cenu. Pokud vybereme Limit, můžeme si zadat objednávku za cenu, za kterou chceme nakoupit. Takto zadaná objednávka se zařadí do Order Booku, kde bude čekat, až dokud trh nedorazí ke stanové ceně, aby se mohla objednávka zrealizovat.

Stačí už jen zadat množství a kliknout na příkaz Buy LTC with USD (Koupit Litecoin za dolary). Vlevo od tohoto příkazu se nachází malý zaškrtávací čtvereček a popiska Skip order confirmation. Pokud jej zaškrtnete, objednávka se ihned zprocesuje po kliknutí na příkaz Buy LTC with USD. Pokud jej necháte nezaškrtnutý, po kliknutí na příkaz vám vyběhne ještě jedno potvrzovací okno s krátkým reportem, co a za kolik se chystáte nakoupit. V tomto případě stačí už jen kliknout na Submit Order (odeslat objednávku) a vaše objednávka se zrealizuje.

confirmation of order

Při prodeji postupujete stejně, pouze s rozdílem, že použijete příkaz Sell.

Závěr

Tato burza není na první pohled tak graficky propracovaná jako třeba Binance, ale nabízí mnoho jiných výhod, které ostatní burzy nemají. O nich si povíme v dalších částech tohoto návodu.

Naše nejnovější video: Stream a nová kancelář!

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro vás napsal Martin Múdry.

1 komentář

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Online_trader Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Online_trader
Host

Užitočný návod. Burzu Kraken používam skôr na dlhodobé držanie, ale v poslednom čase rozmýšľam, či už ju trocha nevyužijem na klasické obchodovanie na burze.

Nejnovější články

[Přehled trhu] 24.02.20 [BTC] +2,45%[ETH] +3%[ADA] +4,3%[XRP] +1,9% Trh se nám rozjel

Dnes se podíváme na Bitcoin, který předvedl pumpu k 10 000 USD. Cardano prošlo hardforkem a jeho hodnota se...

23.02.2020 Technická analýza ADA a LTC: Hardfork Cardana – High Litecoinu v roce 2020 na dosah

Dnes se podíváme na TA Cardana a Litecoinu. Cardano prošlo prvním ze dvou hardforků a Litecoin znovu atakuje high hodnoty roku 2020. Vítejte tradeři a...

[Týdenní zprávy] Nejzajímavější zprávy ze světa kryptoměn! BTC, TRX, IOTA, XRP, ETH, ADA

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste před novým týdnem přehled všeho...

Udělí nová směrnice EU o praní špinavých peněz kryptoměnám pořádný boost?

Pátá směrnice o praní špinavých peněz (AMLD5) vstoupí již brzy v platnost a neúmyslně podpoří také kryptoměnový průmysl v EU. Podle toto nové směrnice...

23.02.20 Technická analýza ETH/USD – Příprava na breakout z rostoucího trianglu

V mém posledním příspěvku na trh s Ethereem (ETH) jsem upozornil na to, že u rezistence 289,54 USD se nám vytvořil dvojitý vrchol. Jedná...

Doporučujeme

Bitcoin přes noc znovu rostl a jsme na 9 900 $ – Jsou to býčí signály, anebo…

Přes noc se Bitcoinu podařil narůst o téměř 350 dolarů. V tomto týdnu jsme ale viděli pokles transakcí o 16 %. Ztrácejí snad bulls...

SnowGem přichází se svou novou platformou, peněženkou a podporou kreditních karet

Veřejné blockchainové projekty přispěly nemalou měrou k zavedení rychlejších a levnějších plateb do celého světa. Privátním mincím se naopak podařilo usnadnit a zabezpečit používání...

Vysvětlím ti, co je Bitcoin, polopatě

Poznámka: Tento článek je určen pro vaše kamarády, rodiče, lidi v okolí, kteří neví, co je to Bitcoin nebo kryptoměny obecně. Pokud pořád nechápeš, co...

Jak šel čas – krátká historie „honu“ na Satoshiho Nakamota

V tomto článku se v krátkosti podíváme na časovou osu honu na identitu tvůrce Bitcoinu Satoshiho Nakamota. Toto je chronologický přehled hlavních mediálních tahů...