CEO burzy Binance k údajnému hacku – Lituje své dřívější vyjádření?

0
zhao changpeng binance

Changpeng Zhao, CEO burzy Binance, dnes zveřejnil update informací, které vydal u příležitosti údajného hacku burzy, při němž měla být burza zkrácena o Bitcoiny v aktuální hodnotě přibližně 40 milionů dolarů.

V nejnovějším vyjádření se CEO společnosti Binance omlouvá za předešlé výroky o možnosti zpětné reorganizace blockchainu nazývané také „transaction rollback“ jako odpověď na údajné hackerské útoky. Tyto výroky rozvířily v kryptokomunitě vlnu negativních reakcí, což určitě nepřispělo ke zvýšení důvěry uživatelů vůči této burze.

Hackerský útok se podle informací burzy měl uskutečnit 7. května, kdy bezpečnostní systémy nestihly zareagovat na podezřelé aktivity hackerů, kteří měli z hot walletek Binance ukradnout 7 070 BTC.

Je údajný hackerský útok skutečností, nebo Binance jen zakrývá své nekalé aktivity? Více čtěte zde.

Průběh útoku

Podle informací burzy hackeři ve své strategii využili pishing a viry, díky kterým získali velké množství 2FA kódů a API klíčů burzy. CEO burz však odmítl zveřejnit další detaily. Zhao uvádí důvody tohoto informačního embarga:

„Hackeři sledují všechna naše vyjádření. Sdílení příliš velkého množství bezpečnostních detailů by ještě více oslabilo naši bezpečnostní strategii.“

CEO burzy Binance aktuálně potvrdil informace, že expertní bezpečnostní tým burzy aktivně pracuje na zvýšení zabezpečení burzy a promptně aplikuje nová bezpečnostní opatření a procedury. Některé z nich již byly nebo budou aplikovány v průběhu tohoto týdne.

Nová bezpečnostní opatření se dotknou zejména oblastí, které byly zneužity při údajném hacku burzy. Změny se tedy dotknou API klíčů burzy Binance, 2FA kódů a ověřování transakcí při výběru. Burza zároveň plánuje zlepšit svůj risk management, více využívat behaviorální analýzu zákaznického chování a zlepšit KYC procedury burzy. Rovněž se burza plánuje zaměřit i na antipishingové strategie a další back-endové bezpečnostní opatření.

Omluva ze strany CZ

CEO burzy dnes zveřejnil omluvu za své nešťastné výroky o možnosti roll-backu, tedy reorganizace blockchainu pro navrácení ukradených prostředků burzy. Takový zásah by vrátil v čase všechny transakce blockchainu, které byly provedeny během hacku burzy. Takové jednání však tvrdě odsoudila celá kryptokomunita, za což CZ sklidil velkou vlnu kritiky. V návaznosti na tyto události zveřejnil CEO Binance své omluvu.

„V souvislosti s tím, že hodně mluvím, často říkám i nesprávné věci, tak jako i špinavá slova o reorganizaci blockchainu, za která se tímto omlouvám. Nadále si však stojím za tím, že naše transparentní komunikace je tím, co nás odlišuje od ‚starého způsobu dělání věcí‘, a to vše i v těchto těžkých časech.“

Changpeng Zhao, CEO Binance

Co číst dále:

[PŘEHLED TRHU] Bitcoin dále roste! – Blíží se k silné rezistenci – Bude mít dostatečné momentum?

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín napsal Tomáš B.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře