Nahradí právníky smart kontrakty?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • TradingView vydal novou funkci pro Bitcoin • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Sun: FUD spojený se strachem z dvojitého utracení BTC poslal cenu pod 30 000 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Kryptotrh ztratil během několika dní téměř...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Technologie blockchain mění způsob interakce v tomto neustále se vyvíjejícím digitálním světě. Tato technologie nabízí kryptoměny a smlouvy bez potřeby bank nebo jiných zprostředkovatelů.

Chytré smlouvy

Smart contracts neboli chytré smlouvy jsou decentralizované počítačové smlouvy, které obsahují komplexní sadu pravidel obsažených v kódu. Umožňují tak tomuto systému důvěřovat, protože digitální smlouva se zapíše jako protokol do blockchainu. Vymáhání smlouvy je pak automatické.

S tradičními smlouvami třetích stran, které používají banky, právníci, vlády, při transakcích například s nemovitostmi, by třetí strana nastínila smluvní podmínky a navrhla dokument.

Díky inteligentním smlouvám je lze upravovat osobně nebo prostřednictvím platformy a všechny zúčastněné strany je mohou podepisovat digitálním, bezpečným a transparentním způsobem.

Právní výhody

Díky svépomocnému přístupu, který může nastínit právní smlouvu mezi dvěma stranami, mohou být chytré smlouvy jednoho dne použity u soudů vedle tradičních právních dohod. Při používání chytrých smluv nelze s informacemi manipulovat nebo je jinak protizákonně upravovat.

Rovněž šetří čas, protože od třetích stran, jako je právník nebo bankovní společnost, nepožadují, aby vypracovaly smlouvy a ověřily je. To znamená, že jsou o mnoho levnější, protože šetří čas zúčastněných stran.

Závěr

Chytré smlouvy poskytují nejvyšší úroveň bezpečnosti pro všechna data, která jsou v nich obsažena. Snižují výskyt podvodů nebo manipulace s nimi. Nabízí větší transparentnost a bezpečnost dat. Chytré smlouvy šetří čas, snižují náklady a představují nový způsob digitálního řešení transakcí. To je skvělá zpráva do budoucna.

Co číst dále?

[Zprávy] • Bitcoin by mohl růst po snížení úrokových sazeb v USA • Litecoin halving za týden a další novinky dne

Zdroj:
medium.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře