Ve Francii se opět prodávají bitcoinové kupóny

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Dogecoin pumpuje po videu na Tik Toku • Telegram ukončí provoz TON sítě v srpnu • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Trhy mají...

[Polední zprávy] • Profi trader: Žádná pozice není nyní nejlepší pro Bitcoin • Ethereum se stává dominantním u evropských krypto startupů • a další...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého víkendu v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin zůstává...
Profilový obrázek
Radek Petráš
Vystudoval jsem Pedagogickou fakultu na Západočeské univerzitě v Plzni, obor učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Říká se, že být učitelem je poslání. V dnešní době stále více platí, že je to spíše k pos.... Nicméně se nevzdávám a dětem se věnuji i v současnosti. Pro Kryptomagazín píšu od června letošního roku a je to pro mě mnohdy dobrý relax po boku stále dobře naladěné Denisky. ..

Ve více než 5 200 obchodech s tabákem ve Francii se od 10. října opět budou prodávat kupóny, za které mohou být získány bitcoiny. Tuto informaci přinesl francouzský TOP zpravodajský kanál BFM TV.

Keplerk

Tato francouzská fintech společnost oznámila v listopadu 2018 spolupráci s tabákovými obchody ve Francii, aby se bitcoiny staly stejně snadno dostupnými jako cigarety. Služba byla uvedena do provozu v lednu 2019 v šesti obchodech s tabákem.

Ovšem záhy po necelých dvou měsících, 27. února, byla tato služba pozastavena. A došlo k tomu z toho důvodu, že transakční časy trvaly příliš dlouho. Generální ředitel společnosti Keplerk Adil Zakhar k tomu sdělil:

„Některým lidem trvalo až osm hodin, než obdrželi své bitcoiny do svých digitálních peněženek.“

Současný stav

Od té doby se časy transakcí zkrátily. Rovněž provize, která byla účtována za každou transakci, byla snížena. Například u kupónu za 250 euro došlo ke snížení poplatku ze 7 % na 5,5 %.

Společnost Keplerk rovněž opustila myšlenku na prodej kupónu za další kryptoměnu – Ethereum (ETH). Chce se totiž zaměřovat pouze na Bitcoin.

Nákup kupónů

Díky této službě si zákazníci obchodů s tabákem mohou zakoupit kupóny v hodnotě 50, 100 nebo 250 euro. Tento obchod se zatím uskutečňuje bez regulačního rámce, neboť Bitcoin nepředstavuje finanční aktivum v právním smyslu tohoto termínu.

A proč se prodává Bitcoin tímto způsobem? Je to další příjem a zvýšení image pro obchody s tabákem. Je to jednoduchý a efektivní způsob, jak získat tuto nejznámější kryptoměnu a obejít tak klasické nákupní platformy.

„Obchody s tabákem jsou nejlepším prostředkem, protože jim zákazníci důvěřují a používají je k nákupům kuponů, stejně jako při koupi kreditu na mobilní telefon,“

uvedl pro agenturu Reuters ředitel společnosti Keplerk Adil Zakhar.

Všechny obchody s tabákem jsou vybaveny platebním terminálem od společnosti Bimedia, partnera společnosti Keplerk.

Závěr

Na konci února, kdy došlo k zastavení prodeje, byl zisk společnosti Keplerk od zhruba 60 obchodů s tabákem pouhých 2 500 až 3 500 euro týdně.

Pokud uděláme srovnání se společností Digycode, další francouzskou společností, která prodejní službu v obchodech s tabákem zavedla již v roce 2017, není to žádná sláva. Digycode má v současné době 10 000 partnerských obchodů, včetně čerpacích stanic a dosahuje obratu 200 000 až 300 000 euro měsíčně.

Nechme se tedy překvapit, jak se společnosti Keplerk povede tento comeback. Rozhodně je však každý tento počin přínosný nejen pro zviditelnění samotného Bitcoinu, ale je i dobrou reklamou pro celý kryptosektor.

Co číst dále?

Sbírali jste sportovní karty? Co říkáte na digitální karty FC Bayern Mnichov?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře