Bitcoin není cenným papírem, tvrdí SEC

0
(0)

Zprávy a souhrny

V
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Bitcoin (BTC) není na rozdíl od některých jiných kryptoměn cenným papírem. Tuto skutečnost opakovaně konstatovala Americká komise pro cenné papíry a burzy (SEC).

Cipher

Společnost Cipher Technologies Bitcoin Fund se pokusila zaregistrovat jako investiční společnost podle zákona o investičních společnostech z roku 1940. To by ovšem znamenalo, že Bitcoin je cenným papírem.

Proto také Komise pro cenné papíry a burzy (SEC), v dopisu adresovaném společnosti Cipher ze dne 1. října, zamítla žádost o registraci investiční společnosti mimo jiné z důvodu, že Bitcoin cenným papírem není.

Howeyův test

Zaměstnanci SEC argumentovali v dopisu, adresovaném společnosti Cipher, mimo jiné i Howeyovým testem a jeho rámcem pro analýzu digitálních aktiv, který byl zveřejněný 3. dubna 2019.

V tomto dopisu SEC sděluje:

„Mimo jiné se domníváme, že současní kupující bitcoinů se spoléhají na zásadní manažerské a podnikatelské úsilí ostatních, aby dosáhli zisku.

Vzhledem k tomu, že společnost Cipher má v úmyslu investovat v podstatě veškerá svá aktiva do bitcoinů, tak podle současné struktury nesplňuje definici investiční společnosti podle zákona o investičních společnostech.

A rovněž nevhodně vyplnila formulář N-2.“

Výskyt dalších problémů

V dopisu SEC dále konstatuje, že pokud by byl Bitcoin cenným papírem, vyvolalo by to další podstatné problémy. Tato kryptoměna by se totiž stala neregistrovaným veřejně nabízeným cenným papírem a potenciálně by to navrhovaný fond učinilo upisovatelem bitcoinů.

V závěru dopisu SEC rovněž poznamenal, že společnost Cipher nevěnovala dostatečnou pozornost dodržování zákonných norem a norem pro ochranu investorů. Zaměstnanci SEC rovněž potvrdili, že nemají v plánu provádět v současné době další kontrolu společnosti Cipher.

Závěr

30. září letošního roku iniciovaly dvě velké burzy, Coinbase a Kraken, vytvoření krypto rady, která bude definovat, jaká digitální aktiva lze považovat za cenný papír. Rada bude zveřejňovat online ratingy digitálních aktiv, která bude hodnotit na stupnici 1 až 5. Nejvyšší hodnota pak bude znamenat, že aktivum je cenným papír, který nelze vydat, prodat nebo obchodovat neregulovanými firmami.

Asi vůbec největší diskuze o tom, zda se jedná nebo nejedná o cenný papír, probíhají kolem třetí největší kryptoměny dle tržní kapitalizace – XRP.

Co číst dále?

Fairwin: Údajný Ponzi, který shrábnul Ethereum za 125 milionů dolarů

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: