Fairwin: Údajný Ponzi, který shrábnul Ethereum za 125 milionů dolarů

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Záhadný web o hazardních hrách Fairwin se chlubí decentralizovanou platformou na blockchainu Etherea. Údajné Ponzi schéma již pohltilo miliony dolarů od uživatelů.

Decentralizovaná gambling zábava, ponzi?

Fairwin byl poprvé spuštěn již v lednu 2018. V prosinci téhož roku vývojářský tým tweetoval, že nezískali pro projekt dostatečně mnoho peněz. V červenci letošního roku již klon Fairwin zahájil působení na síti Ethereum.

Fairwin, platforma pro hazardní hry všeho druhu, provozuje jednu z největších smart contract v celé síti Etherea. Za poslední měsíc měla tato platforma více než 51 % podílu na síti. To je dvojnásobek všech prostředků vynaložených na stablecoin Tether, který funguje na stejné síti.

Gambling platforma o sobě tvrdí, že patří mezi prokazatelně férové hazardní platformy. Uživatelé mohou vsázet na mnoho her. Z každé hazardní hry pak směřují 4 procenta na ekologické výstavby, které se ihned vrací investorům. Dle mnoha stránek a výzkumníků z oblasti bezpečnosti je celý Fairwin je pouhá past na peníze.

Bezpečnost nade vše

Etičtí hackeři se pokusili na celý systém podívat začátkem tohoto měsíce a od té doby na něm pracují. Clément Lesaege, který průzkum vede, zveřejnil zranitelnost systému. Síť je z dlouhodobého hlediska neudržitelná.

Vše funguje na způsobu, čím více peněz lidé vkládají, tím vyšší jsou dividendy pro investory k vyplácení. Problém nastane tehdy, pokud lidi přestanou vkládat peníze, platforma nebude schopna zaplatit účastníky a každý nakonec přijde o vše.

Závěr

Nevíme, na kolik procent je platforma Fairwin.io bezpečná a legitimní. V kryptosvětě by měl být každý velmi opatrný a vždy vše pečlivě kontrolovat. Bezpečnost není u kryptoměn vždy samozřejmostí.

Co číst dále

Pozor na podvodnou stránku Trezoru

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Huhulak

Proč to tady dáváte?

spot_img