Bez regulace Bitcoin na velké burze nebude

0
(0)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Předseda Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) Jay Clayton sdělil, že Bitcoin (BTC) musí být silně regulován ještě předtím, než bude obchodován na velkých burzách. Rovněž pak varoval investory, aby se měli před Bitcoinem na pozoru.

Jay Clayton

foto
zdroj: en.wikipedia.org

  • narozen 11. července 1966 v Newport News, Virginie, USA
  • celým jménem Walter Joseph „Jay“ Clayton III
  • americký právník
  • pracoval u Obvodního soudu pro východní obvod Pennsylvanie
  • pracoval ve firmách Sullivan & Cromwell v New Yorku a General Practice Group
  • působil jako poradce mnoha společností v otázkách souvisejících s SEC
  • od 4. května 2017 působí jako 32. předseda Komise pro cenné papíry a burzy (SEC)

 

Delivering Alpha

Na konferenci Delivering Alpha, kterou organizuje investičně zaměřená informační agentura CNBC, Clayton varoval investory, aby byli opatrní. A během svého proslovu sdělil:

„Pokud si investoři myslí, že systém určování ceny Bitcoinu je stejně přísný jako na Nasdaq nebo na Newyorské burze cenných papírů (NYSE)…Tak se velmi mýlí.“

Bitcoin

S tržní kapitalizací kolem 180 miliard dolarů, dle údajů CoinMarketCap, zaznamenal Bitcoin během roku řadu divokých výkyvů. Pokud byla jeho cena začátkem ledna na hodnotě 3 736 USD, tak koncem června dosáhla svých letošních maxim na hodnotě 13 191 USD.

Tento volatilní trh způsobil, že regulační orgány a ministerstvo financí vydaly varování, že Bitcoin je problémem národní bezpečnosti, neboť přilákal nejen teroristy, kteří přes něj perou své peníze, ale i vlády, které se tak snaží uniknout americkým sankcím.

Bitcoin je měnou decentralizovanou, s globální povahou, kterou neovládají žádné vlády ani organizace. Jak roste zájem investorů a obchodníků, snaží se vlády regulovat rozvíjející se kryptoměny, snižovat jejich volatilitu a kontrolovat, jak je spotřebitel používá, investuje do nich a spekuluje. Clayton k tomuto sdělil:

„Musíme se dostat na místo, kde si můžeme být jisti, že obchodování s Bitcoinem je lépe regulováno.“

SEC se domnívá, že cenu Bitcoinu lze snadno manipulovat, neboť se obchoduje zejména na zahraničních neregulovaných burzách. A ačkoli žadatel o Bitcoin ETF Bitwise Asset Management předložil podrobnou studii o tom, že údaje z neregulovaných burz jsou nafouknuté a nereálné, tento argument zatím u SEC neobstál.

Závěr

Mezi poslední pokusy přivést Bitcoin do hlavního proudu patří i fondy obchodované na burze (ETF), které regulační orgány doposud zamítaly. Poslední neúspěšný pokus získat schválení Bitcoin ETF proběhl u burzy cenných papírů Chicago Board Options Exchange (CBOE), která stáhla svůj návrh před americkým SEC pro VanEck a SolidX. Nejblíže k ETF jsou tak fyzické futures kontrakty CME, které se začaly obchodovat ve státě New York.

Co číst dále?

[Zprávy] CEO Bakktu nervózní před začátkem obchodování • CEO BitMexu: BTC za 100 000 USD • a další novinky

 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: