„Připravte se na Bitcoin za 20 tisíc $,” řekl CEO Bitmexu v reakci na nouzové opatření FEDu

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

CEO burzy BitMEX v reakci na FED a jeho nouzové uvolnění 53 miliard dolarů do ekonomiky řekl, že Bitcoin již brzy dosáhne svého ATH (20 tisíc USD).

FED přijímá opatření jako v krizi 2008

Pravidelně slýcháme o prohlubující se nejistotě na světových trzích. Světové ekonomiky se brání recesi resp. krizi a přijímají nouzová opatření. Navíc eskaluje obchodní válka Číny a USA, která by mohla mít velký vliv na budoucí ekonomickou situaci. FED nyní přijal opatření, k jakému nesáhl od konce krize v roce 2008.

Kvantitativní uvolňování (quantitative easing) (QE) je složitý výraz pro naprosto jednoduchou aktivitu centrální banky. Peníze jsou dluh, pokud centrální banka koupí státní dluhopisy, nebo pokud komerční banka půjčí úplně nové digitální peníze, které vám půjčí. V případě QE však centrální banka (např. FED) nenakupuje cenné papíry od státu, ale kupuje aktiva od soukromých subjektů na finančních trzích. Je to něco jako pouštění peněz ekonomice přímo do “žíly.”

Bitcoin vystřelí na 20 tisíc $?!

Arthur Hayes je generální ředitel oblíbené derivátové kryptoburzy BitMEX. Ve svém dnešním tweetu naznačil, že bychom s v důsledku monetární politiky FEDu mohli těšit na nové ATH. FED totiž přijal nouzové opatření a napumpoval do ekonomiky více než 53 miliard dolarů.

„QE4eva se blíží. Jakmile se Fed znovu dostane do náboženství, připravte se na Bitcoin za 20 000 $.”

“QE4eva” lze volně přeložit jako kvantitativní uvolňování navždy. FED přitom přijal podobný krok poprvé od krize 2008, což byla událost, která vedla ke vzniku Bitcoinu. Bitcoin se časem osvědčil v roli útočiště v určitých situacích. Cena BTC roste z politické a ekonomické nejistoty, zejména pokud je spojena s devalvaci národních měn. Stále však nevíme, jak zareaguje na ekonomickou recesi či krizi. A stále častěji se spekuluje, zda by neměl nahradit devalvující dolar coby světovou rezervní měnu.

Závěr

Šéf Bitmexu si myslí, že kvantitativní uvolňování FEDu povede k růstu Bitcoinu na 20 tisíc dolarů. Kromě USA může podobnou měnovou politiku použít také ECB a další centrální banky. Vydávání více peněz samozřejmě vede k inflaci, tedy k oslabování měny. Bitcoin zatím nezažil světovou krizi, ale hyperinflaci již ano.

Co číst dále?

Ropná krize – test Bitcoinu jako uchovatele hodnoty

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img