Venezuelský prezident Maduro nařídil bankám nabízet kryptoměnu Petro

0
vlajka venezuela vzdor revoluce

Agresivní strategií chce prezident Venezuely, Nicolas Maduro, urychlit proces osvojení vlastní kryptoměny. Nařídil největší bance v zemi, Banco de Venezuela, aby na svých téměř osmi stech pobočkách začala neprodleně nabízet svým klientům kryptoměnu Petro.

Dalším krokem má být rozdělení jednoho milionu kryptopeněženek pro mladé občany Venezuely. Současně by měla tamější vláda zajistit, aby se mladí řádně vzdělali v oblasti kryptoměn.

Země se zmítá ve velké ekonomické krizi. Diktátorský prezident Venezuely věří, že kryptoměna, kterou chce donutit občany používat, má přinést světlejší zítřky pro jeho zemi.

Petro jako hlavní měna

Kryptoměna Petro je plně centralizovaná virtuální měna, která byla vytvořena jako prostředek k vyhnutí se ekonomickým sankcím uvalené Spojenými státy americkými.Tato kryptoměna má být fixována na cenu ropy.

Ačkoli se může zdát, že Venezuelané s nadšením přijímají kryptoměnu Petro jako skvělou alternativu za znehodnocující se státní fiat měnu Bolivar, pravda je zřejmě úplně jinde.

Víceméně nikdo jiný než státní pracovníci Venezuely nevidí v kryptoměně Petro žádný velký přínos do budoucna. Řada kryptoměnových odborníků z celého světa označila mnohokrát Petro za podvod.

Navíc, co Petro vlastně je, jakou má ve skutečnosti hodnotu a jaké výhody lidem může přinést? To si běžní občané ve Venezuele ani nedokážou vůbec představit.

Závěr

Fiat měna Bolívar, která dosahuje inflace tisíce procent, není v zemi vůbec populární. Lidé ve Venezuele si své úspory vkládají raději do Bitcoinu. To je důvod, proč jsou lidé otevření kryptoměnám a jejich technologiím. Zda je Petro podvod či nikoliv, to nikdo přesně neví. Bitcoinu však věří stále více lidí.

Těžko zatím říci jak moc kryptoměna Petro ovlivní dění v této upadající zemi. Nicméně existuje naděje, že se Venezuela stane státem, ve kterém bude fungovat bankovnictví založené na technologii blockchain.

Co číst dále?

Bitcoin se zhodnocuje nejlépe ze všech aktiv, může dosáhnout i 100,000 USD

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na