Venezuelské Petro by se mohlo stát první masově používanou kryptoměnou

2
venezuela petro

Venezuelská vláda podporuje používání kryptoměn, aby dynamizovala svou ekonomiku a působila proti negativním dopadům „všech těch, kteří blokují venezuelskou ekonomiku“. Kryptoměny jsou „bránou, která umožňuje se těmto sankcím vyhnout“, řekl expert Ricardo Baptista.

Přehodnocení finančních návyků

Baptista, CEO latinskoamerické Cryptoeconomy Corporation, také vysvětlil, že díky ekonomickému útlumu umožnily digitální měny venezuelskému obyvatelstvu přehodnotit svou finanční kulturu. Hodnota digitálních transakcí nyní roste.

Rozšíření mezi lidmi

V rozhovoru pro rozhlasovou show „A tiempo“, vysílanou Unión Radio, dále řekl, že se ve Venezuele stále zvyšuje přijímání kryptoměn, a to zejména díky šíření online podniků a společností distribuujících obsah:

„Digitální měny jsou využívány pro online platby i nákupy obsahu. Venezuelský průmysl, obchod a někteří podnikatelé se uchýlili k této alternativě, která poskytuje útočiště… před účinky sankcí…“

Petro: Krypto zrozené z geopolitické války

V současné době se venezuelští občané potýkají s velkými obtížemi při získávání základního zboží. Sankce, uvalené Donaldem Trumpem, přispěly ke zhoršení nejisté situace v zemi.

Venezuelská vláda se pokoušela omezit účinky těchto sankcí vydáním vlastní kryptoměny Petro, která dosud nebyla oficiálně implementován jako měna, ačkoli se s ní již obchoduje na šesti místních burzách a některé podniky tento token přijímají jako platbu.

Více informací o kontroverzní státní kryptoměně Petro můžete najít zde: Petro: Venezuela se domlouvá s Ruskem na využití své kryptoměny pro vypořádání obchodů

Závěr

Zatím je stále obtížné predikovat budoucnost tohoto tokenu. Donald Trump již zakázal svým občanům s Petrem obchodovat a kryptoměna dosud nebyla uvedena na žádné větší burze. Nicméně Venezuela je zemí s třetím největším objemem P2P obchodů s BTC na světě, takže zájem o kryptoměny v zemi je velký a geopolitická situace tomu nahrává. Ve Venezuele by se tak mohlo podařit to, co se zatím kryptoměnám nedaří jinde – stát se široce používaným prostředkem pro každodenní transakce.

Co číst dál

[Analýza] Shrnutí situace na Bitcoinu od IX – kam se vydáme tentokrát?

Binance a Coinbase vévodí burzám – Jejich návštěvnost rapidně roste

Zdroj: Ethereumworldnews.com

2
Komentujte

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
pan.karelSalam Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Salam
Host
Salam

Nejdřív jste tu psali h***a tipu že Maduro nedává svým občanům na výběr že musí přijímat ten shitcon i když nechtějí a důchodcům důchody posílá jen v shit coinu aniž by měli možnost si vybrat tak se není čemu divit , co jim zbývá než přijímat ten shit coin .

pan.karel
Host
pan.karel

Duchod v shitcoinu hahaha.Cekam kdy Severni Korea vyda statni kryptomenu,ta bude mit stejnou duveryhodnost jako Petro.