Venezuela se domlouvá s Ruskem na využití kryptoměny Petro k vypořádání vzájemných obchodů

0
(0)

Zprávy a souhrny

Venezuelská vláda údajně plánuje vypořádat obchody s Ruskem pomocí své kontroverzní kryptoměny Petro (PTR). Kromě Petra mohou být dohody o vzájemném obchodu mezi Venezuelou a Ruskem prováděny také za použití rublu.

Tuto zprávu zveřejnila ruská státní média 17. května 2019. Místní zpravodajské zdroje dále poznamenaly, že obě země se snaží vypořádat obchody bez použití USD.

Mohlo by vás zajímat: Trump zakázal venezuelskou kryptoměnu Petro

Dluhy Venezuely ve výši 100 miliard dolarů

Podle Jorge Valera Briceña, venezuelského zástupce Úřadu OSN v Ženevě ve Švýcarsku, Caracas očekává, že podpora Kremlu by měla pomoci jihoamerickému národu s restrukturalizací jeho zahraničního dluhu. Nedávno zveřejněné odhady ukazují, že dluh Venezuely zahraničním věřitelům činí přibližně 100 miliard dolarů.

Stávající politické a ekonomické sankce vedené Spojenými státy proti Venezuele, a zejména ty, které se vztahují na ropný průmysl země spolu se zmrazenými účty v USD, vyvíjí obrovský tlak na venezuelskou ekonomiku. Jak potvrzuje ruská zpráva, občané Venezuely trpí jednou z nejhorších hospodářských krizí v historii země. Extrémní úroveň hyperinflace, která v letošním roce překročila 10 000 000 %, donutila mnohé občany k přijetí zoufalých opatření.

Tip redakce: Venezuela – Příběh o kolapsu země s největšími zásobami ropy na světě

Kryptoměny jsou pro většinu občanů zatím „příliš technické“

Podle informací, které 10. května zveřejnil CryptoGlobe, Alejandro Machado, spoluzakladatel Open Money Initiave (OMI), což je projekt, který se zaměřuje na zkoumání používání peněz v „kolapsu měnových systémů“, odhalil, že většina Venezuelanů nedokázala opustit svoji národní měnu – venezuelský Bolívar.

I když se Bolívar stal díky hyperinflaci prakticky bezcenným, Machado řekl, že většina lidí ve Venezuele stále Bolívar používala, protože prostě museli, aby „přežili“.

Machado sice na jedné straně uznává, že objem obchodů s Bitcoinem ve Venezuele vzrostl na historická maxima, hlavně díky platformě LocalBitcoins, ale také zdůrazňuje, že většina obyvatel národa bohužel není schopna digitální měny (kvůli jejich vysoce technické povaze) používat.

Jak si vede národní kryptoměna Petro?

Rozsáhlá zpráva agentury Reuters minulý rok odhalila, že dosud neexistuje žádný důkaz o tom, že by národní virtuální měna Petro, ať již doma nebo v mezinárodním měřítku, byla využívána k vypořádání transakcí.

Jeden z ministrů vlády, Hugbel Roa, na konci srpna minulého roku prohlásil, že nikdo zatím nebyl schopen využít kryptoměny Petro, údajně proto, že kryptoměna Petro byla stále ve fázi vývoje.

Na což zareagoval jeden z místních kryptoměnových obchodníků, který vysvětlil, že „… není praktické používat Petro pro každodenní transakce, protože neexistuje způsob, jak propojit cenu nebo směnné kurzy s tokenem, který se vlastně neobchoduje.“

Nenechte si ujít: 3 způsoby, jak zbohatnout na kryptoměnách – který z nich je ten nejlepší?

Závěr

O Venezuele, jejích problémech a národní kryptoměně Petro jsme psali již několikrát. V jednom článku i o tom, jak Rusko potají pomohlo Venezuele Petro spustit. Pokud se Rusko nebrání jejímu využití k vypořádání mezinárodních obchodů, jistě velmi dobře ví, proč to dělá.

Co číst dále?

Google Search: Bitcoin v počtu vyhledávání předběhl Donalda Trumpa!

Zdroj:
cryptoglobe.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: