Rusko potají pomohlo Venezuele spustit státní kryptoměnu Petro

0
Rusko potají pomohlo Venezuele spustit státní kryptoměnu Petro

Internetový časopis Time Magazine dnes zveřejnil článek o spolupráci Ruska a Venezuely při spouštění státní kryptoměny Petro. Venezuela se tímto způsobem snaží stabilizovat svou ekonomiku a obejít hyperinflaci státní měny, vytvořením digitálního tokenu, jehož hodnota je krytá ropou.

Podle zprávy mělo ve všem prsty i Rusko. Sám prezident Vladimír Putin prý osobně odsouhlasil pomoc venezuelské vládě.

Důvod, proč Rusko podporuje kryptoměny

Na kryptoměnách je zajímavé to, že nejsou regulované a země vytvořením tokenu se stabilní hodnotou mohou mimo jiné obejít i americké sankce. I Rusko se chce vymanit z vlivu dolaru a postupně přejít na Kryptorubel.

Každopádně, zájem Ruska o kryptoměny sahá dál. Důvod je jednoduchý. Současný finanční systém je z velké části ovládaný Amerikou. Vytvořením kryptoekonomiky se Spojeným státům vezme jejich největší výhoda. Produkt, který ovládl svět. Dolar.

Navíc je tu další skvělý důvod, proč Rusko pomohlo Venezuele. Dostalo možnost nakoupit od ní ropu. Každý Petro token je totiž krytý 100 barely tohoto černého zlata.

Závěr

Tato spolupráce vlastně vůbec není překvapivá a žádná strana ji nedrží v tajnosti. Blockchain lidstvu otevřel dveře k novému vesmíru možností.

Zdroj:
ccn.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na