Obchod s Bitcoinem ve Venezuele dosahuje nových výšin 

3
venezuela petro

Objem transakcí kryptoměny Bitcoin v jihoamerickém státu Venezuele dosáhl 6. února 2019 podle reportáže serveru TrustNodes nejvyššího bodu za celou svou existenci.  

Týdenní objem transakcí dosáhl na burze LocalBitcoin přes 2,000 BTC (více, než 6.8 milionu dolarů). LocalBitcoin je burzou typu peer-to-peer. 

Nicméně, výše zmíněný objem transakcí je pouhou špičkou ledovce. Celkový počet transakcí a hodnoty venezuelských obchodů s Bitcoinem je mnohem vyšší. Reportáž dále zmiňuje, že se další významné množství transakcí odehrává na centralizovaných burzách s centrálou v sousedních zemích, konkrétně Kolumbii a Brazílii.  

Kompletní objem transakcí, jež mají občané Venezuely na svědomí, je momentálně určit téměř nemožné.  

Dále, 5. února se objevili zprávy o tom, že se objem transakcí nezvedl pouze ve Venezuele. Mimo ni se nových výšin dosáhlo i v Kolumbii. Obě země dohromady tvoří zhruba 85 % celého objemu transakcí burzy LocalBitcoins.  

Venezuele se Bitcoin začíná líbit čím dál více

Během prvních pěti týdnů roku 2019 bylo zaznamenáno 8571 transakcí ve Venezuele a 1709 transakcí v Kolumbii.  

Dalším významným uvědoměním plynoucím z reportáže TrustNodes je fakt, že v porovnání s létem 2018 se počet transakcí zvedl celkově 4x.  

Mezitím se hyperinflace lokální měny bolívaru vyšplhala až na milion procent. Předpokládá se, že pokud inflace bude stejným tempem dále pokračovat, do konce roku 2019 dosáhne deseti milionů procent.  

Ekonomická situace Venezuely je momentálně velmi složitá. I napříč bohatým zásobám ropy se ekonomika země zhoršila od roku 2013 od 47 %. Navíc, situaci nepomáhá ani rozkol ve vládě, kdy jedna strana protestuje proti Madurovi, a druhá zase proti Guaidovi, který je dle mnohých nasazen USA.  

O dalším vývoji situace Venezuely i místní adopci kryptoměn vás budeme nadále pravidelně informovat.   

Zdroj:
Cointelegraph

3
Komentujte

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
PetrMagorMamlas Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Mamlas
Host
Mamlas

2 BTC za týden se mi zdá celkem málo ?

Magor
Host
Magor

A tady vám dávám odkaz na článek proč to neroste a nikdy BTC nedosáhne nesmyslných predikcí i když ovce kupují jak o život , myslím kdyby to většina malých naivních investorů věděla jak funguje trh tak se vám vysere na celý BTC a altociny hodlující !

https://blockchainreview.io/market-cap-valuation-metric-crypto-coin-token-bitcoin-ethereum/

Petr
Host
Petr

Magor .Důkaz? ….prosím jak může mít hodnotu usd 23kc když dluh usa jsou 3 triliónů dolarů a už 3 x se usd tisknul. ? Když třeba obyčejné Řecko bez dluhů a bez tisknuti protože má euro tak nemohlo tisknout málem zkrachovalo? A cela evropa z toho byla v pytli .Jaký je v tom rozdíl? Nebo si snad myslíš že usd má opravdovou hodnotu takovou jakou se pyšní?