Google Search: Bitcoin v počtu vyhledávání předběhl Donalda Trumpa!

0
(0)

Zprávy a souhrny

Zájem o vyhledávání slova Bitcoin se za posledních šest měsíců zvýšil o 100 procent. Aktuálně je podle statistik Google Search výraz Bitcoin vyhledávanější než Donald Trump. Důvod je jednoduchý. Vyhledávání slova Bitocin historicky pravidelně stoupá a klesá v souvislosti s poklesem nebo růstem hodnoty Bitcoinu. Právě proto byl výraz Bitcoin nejvyhledávanější během podzimu a zimy roku 2017.

Cena BTC roste, veřejnost více googluje

Jak zmiňujeme v úvodu, není tajemstvím, že zájem světové populace o Bitcoin pravidelně stoupá s pozitivním vývojem tržní hodnoty. Lidé v období růstu vyhledávají informace o Bitcoinu zejména kvůli zjišťování informací o nákupu kryptoměn, jejich prodeji a stejně tak informace, kdy je nejvhodnější doba na jeho nákup.

Cesta Bitcoinu k překonání hranice 8000 dolarů za jeden BTC i tentokrát přivedla množství lidí k využívání vyhledávače Google pro zjišťování informací o BTC a dalších kryptoměnách. Aktuální statistické údaje poukazují, že vyhledávanost slova Bitcoin je nejvyšší od prosince 2019.

Právě analytické údaje Googlu jsou velmi dobrým zdrojem pro posuzování zájmu veřejnosti o BTC, které přinášejí jeden z důležitých fundamentů pro posuzování dalšího vývoje trhu.

zdroj: Google Search

Aktuálně je klíčový výraz „Bitcoin“ populárnější než SpaceXTeslaElon Musk, a dokonce i populárnější než Donald Trump.

Samozřejmě, výraz Donald Trump je dlouhodobě nejvíce vyhledávaný ve Spojených státech amerických, zatímco Bitcoin je standardně vyhledávaný na globální úrovni.

Seznam TOP 10 zemí s vyhledáváním slova Bitcoin

Google Search poskytuje také údaje o vyhledávání napříč zeměmi. Zde najdete seznam TOP 10 zemí, kde je výraz „Bitcoin“ ve světovém měřítku nejvyhledávanější:

  • Nigérie
  • Jižní Afrika
  • Ghana
  • Holandsko
  • Rakousko
  • Švýcarsko
  • Singapur
  • Slovinsko
  • Austrálie
  • Německo

O zemích, kde vyhledávání slova Bitcoin rostlo na začátku roku, jsme psali i tady.

Bitcoin se vrací

Obecně data ukazují, že zájem o Bitcoin znovu vzrůstá. Na základě tohoto a mnoha dalších indikátorů tržní analytici předpovídají, že jsme právě možná svědky ukončení medvědího trendu a býci se opět dostávají do hry.

Na základě různých dat, dat z Google Search, rekordního množství pozitivních fundamentů a pozitivního sentimentu trhu lze v brzké době očekávat další prostor na růst trhu. Nyní je však pravděpodobně na řadě dlouho očekávaná korekce. Už v nejbližších dnech uvidíme, kde se cena po pádu stabilizuje a zda otevře prostor pro další růst.

Čtěte dále:

Legendární investor otočil a tvrdí, že Bitcoin má zářivou budoucnost. Ale proč?

zdroj:
bitcoinist.com

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín napsal Tomáš B.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: