Krypto alternativy k vyhledávači Google

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Víte o nějakém krypto vyhledávači? Dnes si ukážeme vyhledávač, který vás odměňuje tokeny za to, že v něm brouzdáte. To zní skvěle, ne?

Presearch

Presearch je open-source decentralizovaný vyhledávač, který odměňuje členy komunity (uživatele) tokeny Presearch za používání, zlepšování a propagaci vyhledávače.

Ve světě, kde jedna společnost ovládá 77 % všech vyhledávačů, ovlivňuje, kdo co najde nebo si koupí, má na nás značný vliv apod., je komunitní vyhledávač založený na odměnách prostě žádaný.

Jak funguje vyhledávač Presearch

presearch

Na úvodní obrazovce, viz. obrázek, si můžete zadávat libovolné fráze a vyhledávat. Na tom asi není nic závratného. Zajímavější jsou ale volby pod vyhledávacím bílým pruhem. Zde jsou 3 přednastavené služby, ve kterých po zakliknutí můžete hledat. Sami si je můžete měnit dle libosti. Po kliknutí na ikonu P_ se můžete podívat, v jakých všech službách si můžete vyhledávat libovolné klíčové slovo.

presearch-vyhledavac

To nejlepší na závěr

Za to, že používáte tento vyhledávač, dostáváte tokeny. Trochu jsem si pobrouzdal jen tak ze zajímavosti a abych prohlížeč vyzkoušel. Na účtu se po pár těchto hledáních objevily 2 tokeny, což odpovídá asi 2 korunám. Ani nechci myslet na to, kolik mi k dnešku Google “dluží”, pokud bych takto vyhledával a sbíral za to odměny.

Denně si můžete takto natěžit max 8 tokenů (32 vyhledávání). Minimální počet tokenů pro výběr je 1 000 (5 měsíců používání).

Peníze nejsou odnikud, to je jasné, kdo to zaplatí? V rámci propagace předpokládám, že se tokeny čerpají z určitého marketingového budgetu, myšlenka je ale taková, že inzerenti si budou kupovat tokeny, aby se mohli ve vyhledávači propagovat. Peníze z této propagace tedy nepotečou Googlu, ale rovnou vám a celé komunitě, která na vyhledávači funguje.

Pokud půjdete na vyhledávač přes náš link níže, obdržíte 25 tokenů zdarma.

Odkaz na vyhledávač: https://www.presearch.org/

Odkaz na stránky projektu: https://www.presearch.io/

Víte o nějaké další alternativě k vyhledávači Google, která by pomocí kryptoměn chtěla učinit revoluci? Napište nám do komentáře, rádi si ji prohlédneme.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
George

Bezva tip a velká pravda přestaneme sypat prachy do google kasy…osobně hodlam podporovat.a to se vyplatí

Nanuk

Omezení účtu po 3 dnech.

Radek Dintar

Tak pokud jste se snažil co nejrychleji zvládnou požadovaná vyhledávání a šel cestou co nejvíce hledání za minutu, dojde opravdu k porušení nastavených podmínek a následně k blokaci účtu. Sám PREsearch již nějakou dobu používám a blížím se hranici 800 PRE. Jsem zvědav, po dosažení 1000 mincí, jak bude probíhat další ověřeování dosavadního vyhledáváníní a poté snad vyplacení tokenů.

Vlado

hm, blokuju ucty? a ja som si akurat spravil script co sa spusti kazdy den a zada vyhladavania… skusim dat vacsie casove rozostupy 😀

Radek Dintar

Zkopírováno z jejich webu: Please note that you’ve agreed to terms stating that you will not create multiple Presearch accounts, and will not use Presearch solely to collect tokens. You should use Presearch just like you would normally use Google and other search engines. Those who are found to be attempting to game the system may have their account terminated and tokens revoked.

Vlado

jasne, vdaka, zatial mi to funguje tak uvidim 🙂

spot_img