Legendární investor otočil a tvrdí, že Bitcoin má zářivou budoucnost. Ale proč?

2
predikce, budoucnost

Známý a zkušený investor Mark Mobius v rozhovoru pro Bloomberg popisuje, co ho vedlo ke změně názoru na Bitcoin

Apetit po Bitcoinech

V novém rozhovoru pro agenturu Bloomberg uvedl manažer fondu a zakladatel společnosti Mobius Capital Partners, že si začal všímat celosvětového apetitu zejména po Bitcoinu – a že to bude pokračovat:

„Mezi lidmi po celém světě existuje velká touha po tom, aby mohli snadno a anonymně převádět peníze… a to je opravdu podpora pro Bitcoin a další kryptoměny tohoto typu.“

Přitom před pouhými 18 měsíci, v momentě, kdy se Bitcoin obchodoval kolem 20,000 USD, tvrdil pravý opak. Co ho přimělo ke změně názoru?

Bitcoin umožňuje snadné a anonymní převody peněz

Podle posledního vyjádření to vypadá, že i tradičnímu investorovi dochází velká výhoda kryptoměn. Nezdá se, že by tedy cena Bitcoinu šplhala jen díky obchodní válce mezi USA a Čínou, jak tvrdí někteří analytici. Podle Mobia je boj mezi USA a Čínou víc než obchodní válka, je to válka ideologií.

Více si můžete poslechnout v rozhovoru (v AJ) zde. Nebo si přečtěte náš komentář zde: Bitcoin: 3 možné důvody, proč cena přes víkend explodovala

Závěr

I přestože Mobius, dle svého vyjádření, žádné Bitcoiny nevlastní, začíná přicházet na to, jaké výhody tato kryptoměna má. Ale v rozhovoru poukazuje také na možná bezpečnostní rizika a velkou volatilitu. Pro Bitcoin a kryptoměny obecně to může znamenat pozvolné otáčení názorů tradičních investorů a další možný příliv kapitálu.

Zdroj:
Bitcoinist.com

2
Komentujte

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
E15Lukas Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Lukas
Host
Lukas

protoze chce vydelat

E15
Host
E15

Tak jasně, nikdo nechválí to, co chce nakoupit. Teď už má nakoupeno, tak otočil 🙂