3 možné důvody, proč cena Bitcoinu přes víkend explodovala

3
Dark_Bitcoin

Nákupní šílenství možná trochu vychladlo, ale Bitcoin se stále drží nad 7 000 USD. Co způsobilo, že cena Bitcoinu přes víkend tak prudce stoupala?

Proč šla cena Bitcoinu strmě nahoru

Často když jsme svědky bitcoinového nákupního šílenství, je poháněno strachem ze ztráty. To je většinou to první, co kupující napadne, když cena začne růst. Nicméně široká veřejnost, která si většinou nechce nechat ujít další bull run, se zdá být nedůvěřivá.

Ve skutečnosti se Google vyhledávání týkající se Bitcoinu teprve začíná zvedat. To však není až tak překvapivé.

Takže pokud veřejnost ještě není přesvědčená o nákupu, co způsobilo masivní nárůst ceny o víkendu? Pojďme se podívat na některé z nejpravděpodobnějších důvodů.

1. PŘEDNÍ INSTITUCE

Je možné, že nákupní šílenství bylo zahájeno předními institucionálními hráči. Zpráva, že společnost Fidelity nabídne obchodování s Bitcoinem během několika týdnů, musí být podstatnější než negativní dopad hacku na burze Binance.

Společnost Fidelity Investments spravuje více než 2,4 bilionu aktiv. Takový krok této instituce by mohl otevřít obchodování s Bitcoinem téměř 30 milionům zákazníků, což by jí poskytlo pozici institucionálního obchodníka jako nikdy předtím.

Zajímavé je, že cena Bitcoinu nešla na masivní rally před zveřejněním zprávy společnosti Fidelity. Znamená to, že bychom měli brzy očekávat další významné oznámení jednoho z velkých institucionálních hráčů?

2. KOORDINOVANÉ NÁKUPY „VELRYB“

Dalším z faktů, který podporuje domněnku, že tato rally nebyla řízena maloobchodníky, je velmi pravděpodobná možnost koordinovaného nákupu. Malá hrstka velkých protagonistů mohla přimět trh k pohybu.

Několik ukazatelů ukazuje na systematické koordinované pohyby velryb. Stačí se podívat na objem obchodování a pohyby cen.

To nás přivádí zpět k teorii, že se instituce připravují na vstup na trh s Bitcoiny…

Současně by mohla být dalším velkým kupujícím burza Binance. Má schodek 7000 BTC, který musí zaplnit.

3. EPICKY KRÁTKÝ TLAK

Tento víkend znamenal nejvyšší denní objem obchodů pro BitMEX. V krátkém čase se BTC vyšplhal ze 6000–6500 USD přes rezistenci až na 7500 USD. Jedná se o klasický příklad krátkého tlaku, díky kterému cena kryptoměn kaskádovitě vyletí nahoru.

ŽÁDNÝ Z VÝŠE UVEDENÝCH

Samozřejmě vždy existuje jasná možnost, že nárůst nebyl způsoben ničím z výše uvedených možností. Dokonce i nejzkušenější analytici a ekonomové se ocitli v novém terénu, pokud jde o Bitcoin. Trh nakonec udělá to, co trh udělá.

Možná že motýl mávl křídly v Tokiu a následky byly pociťovány až na západním pobřeží USA. Možná se toto odvětví připravuje na nadcházející oznámení na nejdůležitější blockchainové konferenci Consensus v tomto týdnu.

Kdo ví. Ale ať už je příčina jakákoliv, doufejme, že to bude pokračovat.

Proč cena v posledních několika dnech prudce stoupala? Podělte se s námi o své nápady!

Co číst dál?

[POTVRZENÉ] Bakkt v červenci otestuje regulované Bitcoin Futures kontrakty!

Zdroj:
bitcoinist.com

3
Komentujte

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
pietroPetr Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Petr
Host
Petr

Otázka je kdy se to urve dolů a o kolik bude to jako na gumě tzn trefit alespoň zlehka dopad a nechat se vyvést zpět by bylo lux .tyhle ty super zprávy mám nejraději.

pietro
Host
pietro

Když se dívám na graf, vůbec mi nepřipadá, že by nákupní šílenství vychladlo…

pietro
Host
pietro

Úvaha zajímavá, přikláněl bych se k myšlence, že důvody se sčítají..