[VIDEO] Dechberoucí záběry dnešního startu a přistání (!!!) nejsilnější rakety světa

1

Dnes dvě hodiny po půlnoci jsme byli svědky druhého startu nejsilnější rakety světa. Falcon Heavy startovala z launchpadu 39-A (ten, z něhož před 60 lety startovali astronauti na Měsíc) s cílem vynést do vesmíru družici Arabsat-6A. Je to poprvé, co startoval Falcon Heavy v nejmodernější Block 5 verzi.

Šlo o historicky první komerční použití Falconu Heavy. Předtím startoval pouze jednou a na oběžnou dráhu kolem Slunce tehdy vynesl auto Tesla Roadster od šéfa SpaceX Elona Muska s figurínou Starmana za volantem.

Ne, nedělám si srandu. Video z tohoto legendárního startu naleznete zde.

V případě, že tyto věci nesledujete, vám neprozradím, zda start této rakety, resp. přistání boosterů a centrálního stupně proběhlo úspěšně. Podívejte se na video a zjistěte to sami. Každopádně doporučuji obětovat 10 minut, protože toto byla opravdu dechberoucí show! A krásný dárek k mým narozeninám. Děkuji, SpaceX!

(posledních 10 sekund odpočtu začíná v čase 19:46 – video je nastaveno na tento čas)

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro vás připravil Samuel.

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Rob Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Rob
Host
Rob

Máš pravdu, Samueli! SpaceX má můj obrovský obdiv. Navzdory všem nepřejícím dokázali uvést do praxe průlomové technologie, naprosto klíčové pro moderní kosmonautiku. Jsem rád, že jsi to sem loupnul. V noci na dnešek a dnes je stejně na trzích nuda. Lidé panikaří asi z Číny nebo nevím. Jedině umělé inteligence připisují svým coinům zisky (některé i přes 10%). Proti tvůrcům trhu v kryptoměnovém prostředí ve formě AI rozhodně nic nemám. Aspoň se nechovají jako většina „retailu“, aneb jako magoři. Ještě jednou díky. Tyhle přesahy Kryptomagazínu jsou skvělým osvěžením. Mimochodem co takhle opět otevřít nějaké filosofické téma? Pane Kytko…? 🙂