Další masivní pohyby Bitcoinu – co se chystá?

0
(0)

Zprávy a souhrny

V
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Dne 2. 10. 2019 jsme mohli sledovat další masivní pohyby a přesuny Bitcoinu. Na tuto skutečnost již tradičně upozornil Whale Alert (@whale_alert) na Twitteru.

Dvě transakce

Z institucionální cold peněženky, která je ve vlastnictví kryptografického obra Xapo, bylo převedeno ve dvou transakcích celkem 8 124 BTC. Toto množství kryptoměny představuje přibližně částku 67,3 milionu dolarů.

Během první transakce došlo k přesunu 7 143 BTC do neznámé peněženky. Toto množství Bitcoinu odpovídá přibližně částce 59 188 957 USD.

twitter
zdroj: twitter.com

Během druhé transakce došlo k přesunu 981 BTC do oddělené a rovněž neznámé peněženky. Toto množství Bitcoinu odpovídá přibližně částce 8 130 540 USD.

twitter
zdroj: twitter.com

Xapo  logo

Xapo je společnost sídlící v Hongkongu. Svým klientům poskytuje bitcoinovou peněženku kombinovanou s trezorem a debetní kartou založenou na bitcoinech. Svoji činnost zahájila společnost v březnu roku 2014.

V červenci 2017 získala Xapo v Gibraltaru evropskou licenci k elektronické fiat měně. To jí umožňuje poskytovat služby elektronické úschovy a převodu fiat měny.

V červenci 2018 získala společnost Xapo Bitlicenci NYDFS. To jí umožňuje ve státě New York provádět regulované bitcoinové podnikání.

Coinbase

V srpnu letošního roku získala směnárna Coinbase společnost Xapo. Celý obchod měl údajně hodnotu 55 milionů dolarů. Coinbase má tak nyní ve správě kryptoaktiva za více než 7 miliard dolarů.

Tento krok je pouze další součástí agresivních kroků Coinbase na rozšíření služeb. Společnost ze San Franciska by tak mohla shromáždit více než 5%  z celkového počtu bitcoinů.

Závěr

Tyto dva velké převody nejsou jedinými transakcemi, které můžeme na trhu sledovat. Za posledních pár dnů došlo k sedmi velkým přesunům BTC, a to zpravidla z burz na neznámé peněženky. Tento krok může naznačovat, že se žádné velké výprodeje v nejbližší době nechystají.

  • 603 BTC v hodnotě 5 milionů USD z Huobi do neznámé peněženky
  • 1 000 BTC v hodnotě 8,3 milionů USD z neznámé peněženky na OKEx
  • 1 000 BTC v hodnotě 8,3 milionů USD z OKEx na Bitstamp
  • 1 000 BTC v hodnotě 8,3 milionů USD z Coinbase do neznámé peněženky
  • 1 275 BTC v hodnotě 10,7 milionů USD z Binance do neznámé peněženky
  • 1 100 BTC v hodnotě 9,1 milionů USD z Binance do neznámé peněženky
  • 728 BTC v hodnotě 6 milionů USD z Bitstamp do neznámé peněženky

Co číst dále?

Blockchain a budoucnost peněžního systému

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr

Jsem burza a teď jsem prodal svou velkou část BTC nějaké velké institucí pravděpodobně za cenu na trhu tzn 8 k . A já jako burza budu tak blbá abych mohla prodat další velké institucí další Btc ,které nemám že ho začnu nakupovat z burzy za vyšší cenu. Protože podle vás se už výprodeje konat nebudou. Připadá to jen mně jako hloupost ? Jedině že by se z burz stahovalo obchodovatelné btc což by mně za následek malý počet ks obchodovaných (zbytek drží velci) A tím cena začne růst astronomicky.
Za mně asi betonujeme dno. Dle mne cena klidně může jít ještě na 7,5k
Pouze úvaha

Reklama: