Více než 50% lidí by raděli mělo dárek v hodnotě 10 000 USD v Bitcoinu než ve zlatě

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Věčná debata mezi zastánci Bitcoinu a zastánci zlata. Oba tábory spekulovaly nedávno nad tím, které z těchto dvou aktiv je lepší uchovatel hodnoty. Z ankety vyšlo, že pro Bitcoin je více lidí.

Digitální zlato vs. fyzické zlato

Poslední dobou se BTC stává stále populárnější pro investory, protože se jeví jako bezpečné úložiště, kdyby nastala krize na akciovém trhu v důsledku čínsko-americké obchodní války. Zlato má však velkou podpůrnou základnu.

Průzkum provedl na Twitteru uživatel Ben Askren. Chtěl vědět, kolik lidí by dlouhodobě přijímalo dary v BTC, zlatu a amerických státních dluhopisech. Hlasovat můžete také.

Anketa možná překvapivě ukázala, že nejvíce lidí, přesně 32 000, je nakloněno Bitcoinu. Hned za ním je zlato, pro které hlasovalo 26 000 respondentů. Na posledním místě skončily americké státní dluhopisy, pro které hlasovalo pouhých 9 % uživatelů.

Závěr

Anketa jasně ukázala, že lidé jsou více nakloněni Bitcoinu než zlatu. Statistiku sráží také kampaň vedená proti zlatu. Investoři tak hledají lepší úložiště hodnoty a kryptoměny se jeví jako nejlepší kandidát.

Pro větší popularitu Bitcoinu jako uchovatele hodnoty by bylo potřeba vyřešit lépe jednak zabezpečení a také velkou volatilitu této kryptoměny. Na druhou stranu, mnoho lidem může vyhovovat, že Bitcoin nezná fyzické hranice mezi státy a převod je otázka chvíle, na rozdíl od fyzického zlata.

Myslíte, že investice do fyzického zlata má ještě v dnešní době smysl? Jak byste hlasovali vy? Podělte se s námi o váš názor v komentářích.

Co číst dále

Bakkt je zodpovědný za cenový pád BTC – tvrdí analytici z JP Morgan

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Filcka

Jestli znamená bezpečné úložiště kdy BTC spadne během minuty o 500 dolarů se mi fakt nezdá , to jsou zas srance vytlačené na sklo .

hal

Ked premyslas takto kratkodobo len zo dna na den,bude pre teba dobra aj fiat mena.

E15

Tak pořád je to spolehlivější investice než kus pozlaceného wolframu v plastovém pytlíku 😉

spot_img