Dash a další kryptoměny na Coinbase

1
člověk, tablet, směnárna

Coinbase, největší kryptoměnová směnárna na světě s centrálou v americkém San Franciscu, oznámila, že do svého seznamu nabízených kryptoměn přidala aktivum Dash (DASH). A ve zkoumání dalších digitálních aktiv bude pokračovat.

Coinbase

Směnárna Coinbase kromě zalistování Dash rovněž na svém Mediu zopakovala, že hodlá pokračovat i ve sledování dalších digitálních aktiv. Ve hře tak zůstává každá mince, která je v souladu s normou burzy a příslušnými zákony. Coinbase tak pokračuje ve svém plánu, aby v budoucnu její nabídka pokrývala minimálně 90 % celkové tržní kapitalizace na trhu s kryptoměnami.

Dash (DASH)

Tato známá kryptoměna na ochranu soukromí se konečně dočkala uvedení na burze Coinbase. Mince bude k dispozici pro nákup, prodej, konverzi, odesílání, přijímání nebo jednoduše pro skladování. Na Coinbase rovněž najdete krátký popis Dash. Kromě toho, že se jedná o minci pro rychlé platby, obsahuje funkci ochrany osobních údajů, kterou Coinbase v současné době neplánuje podporovat.

Pro uvedení Dash mluvil rovněž zvýšený zájem ze strany vlastní uživatelské základny Coinbase. Ještě před schválením musel Dash projít procesem schvalování, ale nyní je již plně k dispozici prostřednictvím mobilní aplikace nebo na webové verzi směnárny.

Nové altcoiny

Druhým zásadním oznámením směnárny je to, že zkoumá nejméně 17 různých dalších kryptoměn, které připadají v úvahu jako možní kandidáti zalistování. Jedná se o tyto alty:

Avalanche, Chia, Celo, Coda, Filecoin, Dfinity, NEAR, Orchid, Handshake, Mobilecoin, Oasis, Kadena, Nervos, Polkadot, Telegram, Solana a Spacemesh.

coinbase, altcoiny
zdroj: blog.coinbase.com

Pokud vám tyto altcoiny nic neříkají, není se čemu divit. Coinbase se totiž rozhodla prozkoumat aktiva, která ještě nebyla uvedena na trh a která se v budoucnu může rozhodnout podpořit.

Například Telegram vydal nedávno na svých webových stránkách testovací program Telegram Open Network (TON) a testovací uzel. Ještě však musí dojít k distribuci tokenu sítě, kterým je GRAM. Tato distribuce by se měla uskutečnit za dva měsíce.

Burza svým uživatelům připomněla, že rozhodnutí o podpoře jakéhokoli aktiva může přijít až po důkladném technickém posouzení a kontrole. Rozhodnutí o podpoře jakéhokoli aktiva může být rovněž v určitých jurisdikcích předmětem regulačního schválení. Stručně a jednoduše řečeno, směnárna je ochotna tyto kryptoměny prozkoumat, ale nezaručuje jejich výpis.

Závěr

Burza opět připomněla, že pokud nebylo některé z aktiv uvedeno v tomto oznámení, neznamená to, že je tak předem diskvalifikováno z přezkoumání a případného přidání v budoucnu. Coinbase tak přistupuje k novým zápisům velmi zodpovědně, pěkně krůček po krůčku.

Když už jsme u těch kryptoměn, které ještě nejsou na Coinbase uvedeny, tak u Binance Coinu se to dá vcelku pochopit. Token přímého konkurenta Binance asi zřejmě na směnárně uveden nebude. Ale nezasloužily by si být na Coinbase uvedeny kryptoměny jako IOTA, Cardano či Monero? Jaký názor na věc máte vy, vážení čtenáři Kryptomagazínu?

Co číst dále?

Další ING kryptoměnový průzkum

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře