[Seriál] Kryptoměny, které generují pasivní příjem – Dash

0
(0)

V úvodní části našeho seriálu o kryptoměnách, které vám budou generovat pasivní příjem, jsme si vysvětlili, jak funguje algoritmus Proof of stake (POS). Dnes se podíváme na prvního zástupce této skupiny – Dash.

Základy Dash a krátká historie

Dash je open source peer-to-peer kryptoměna, která se vyznačuje okamžitými převody a zajišťuje, aby zůstaly soukromé. Začátky této kryptoměny sahají do roku 2014, kdy se na trh uvedl její předchůdce – kryptoměna XCoin. Později byl název pozměněn na Darkcoin, aby se v březnu definitivně změnil na Dash (anglická zkratka „Digital Cash“ – digitální peníze). Celkový počet Dash, který bude v oběhu, je stanoven na 18 milionů. Momentálně je vytěžená necelá polovina, 7,8 milionu. Hlavní atributy Dashu jsou decentralizace, soukromí a rychlost transakcí.

Jak vydělávat s Dash

DASH umožňuje hodlerům této měny získávat dividendy pod podmínkou spuštění masternode. Na to, abyste tak mohli učinit, musíte:

  • být vlastníkem 1000 mincí této měny
  • mít přiřazenou IP adresu / virtuální server (VPS)
  • být ochoten nechat běžet masternode 24 hodin denně, maximálně s 1 hodinovým přerušením

Kolik reálně vydělám

Vzhledem k tomu, že spuštění masternodu vyžaduje značnou vstupní investici ve formě nákupu této měny, jakož i podmínky časového charakteru, nabízejí tvůrci docela zajímavé ohodnocení.

Uživatelé, na jejichž počítačích daný masternode běží, dostanou zaplaceno 45 % z odměny za vytěžení bloku. Obvykle se každých 7 dní vyplácejí každému masternodu přibližně dva Dash coiny. V současnosti se výnos pohybuje někde na úrovni 11 %. Tato odměna bude v následujících letech klesat, ale vzhledem ke stoupající hodnotě kryptoměny by výnos měl být stále dostatečně motivující.

Počet a rozdělení masternodů

Počet masternodů je k dnešnímu dni přibližně 4700 kusů, což dělá tuto peer-to-peer síť jednou z největších na světě. Z praktického hlediska platí jednoduchá rovnice – čím více uzlů, tím bezpečnější služby a větší kapacita pro koncové uživatele této kryptoměny.

Jen pro zajímavost – z celkového počtu 4700 masternodů je až 25 % lokalizovaných v USA. Na druhém místě je Nizozemsko následované Litvou a Německem. U nás běží 18 masternodů, zatímco naši slovenští sousedé zajišťují jen 7.

Co když nemám 1000 coinů

Vzhledem k tomu, že dnes je hodnota 1000 mincí této měny vcelku slušná částka, mají uživatelé, kteří si nemohou dovolit tolik investovat, možnost vydělávat na takzvaných Masternode shares (akciích).

Ty je možné zakoupit u zprostředkovatele, který odměnu za fungování masternodu následně rozdělí mezi jednotlivé akcionáře. Tuto službu nabízí například společnost masternode.me. Minimální vklad je 25 Dash mincí, přičemž platby vám začnou přicházet, jakmile masternode potvrdí 100 transakcí. Důležité je dodat, že společnost si účtuje 15% poplatek.

Souhrn:
Název: Dash
Kód měny: DASH
Vznik: 2015
Supply: cca 18 milionů
Generování bloků: každé 2,5 minuty
Oficiální peněženka: Dash Core Wallet

Závěr

Zvažte sami, zda tento typ investice stojí za vyzkoušení nebo zůstanete věrni klasickému hodlování bez jakýchkoli podmínek na množství držených mincí. Každopádně i toto je forma, jak vám kryptoměny mohou generovat další příjem.

Pokud vás náš seriál oslovil, určíte si nenechte ujít i další část o PoS kryptoměnách, kterou pro vás připravujeme.

Zdroj:
dash.org
dashmasternode.org

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr

Tisíc mincí znamená 558.000 USD = 11.500.000 Kč.
Tak to je ranec.

Zajímalo by mě kde těch 1.000 mincí je uložených?
Nemůže o ně investor přijít?

Pokud vím tak DASH se těží na ASIC zařízeních. V úvodním článku jste psali, že síť POS vznikla z důvodu úspory energii z toho mi vychází, že se kryptoměna již nebude těžit ale že ověřování budou provádět mastenody a ti pak nahradí těžaře díky tomu všechny ASIC mohou jít do šrotu. V současnosti DASH dle mého výpočtu těží cca. 130.000 D3 a každá má spotřebu 1,2 KW/h to znamená že všechny ASICI co těží DASH spotřebují 156.000 KW/h za den 3.744 MW což je obrovské množství elektřiny to je výkon jaderné elektrárny Temelín za za 1,5 hodiny. Jakým má síť POS smysl, když se pořád těží po staru?

samslav84

Ale Dash nemá PoS sieť. Viac o Dashi nájdete tu.
https://kryptomagazin.cz/dash-jiny-pohled-na-tuto-kryptomenu/

spot_img