Hashrate Bitcoinu zpět na maximech!

0
(0)
V
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Poté, co hashrate Bitcoinu (BTC) klesl dne 23. září přibližně o 40 % a vyvolal tak trochu paniky mezi jeho příznivci, stačil pouze jeden den k tomu, aby se hodnoty vrátily zpět na svá maxima. Bitcoin tak velmi rychle rozptýlil všechny pochybnosti a mýty.

Hashrate padá

Paniku vyvolal náhlý pokles hashrate Bitcoinu, ke kterému došlo dne 23. září. V tento den poklesl hashrate ze 104 kvintilionů hashů za sekundu na hodnotu 57 kvintilionů hashů za sekundu. Tento fakt potvrzují data z monitorovacího zdroje Coin Dance.

 

graf, hashrate, Bitcoin
zdroj: coin.dance

Hashrate roste

Netrvalo to ovšem příliš dlouho. Hned následující den, 24. září, se hodnota hashrate Bitcoinu zdvojnásobila a dosáhla hodnoty 114 milionů TH/s.

graf, hashrate, Bitcoin
zdroj: coin.dance

Tato hodnota, ze dne 24. září, je pouze kousek od dosavadního rekordu, který byl zaznamenán dne 15. září 2019. V tento den dosáhl hashrate Bitcoinu hodnoty 121 milionů TH/s.

graf, hashrate, Bitcoin
zdroj: coin.dance

Hashrate se tedy začíná zase pomalu ustalovat na hodnotách, které vidíme rádi a dokonce začíná atakovat i rekord 121 milionů TH/s. Dnes se hodnota hashrate Bitcoinu pohybuje na hodnotě 115 milionů TH/s.

graf, hashrate, Bitcoin
zdroj: coin.dance

Nejistota

V době poklesu hashrate Bitcoinu začali mnozí odborníci spekulovat o příčinách poklesu. Jednou z teorií bylo i to, že mohl mít výpadek některý z významných těžařů. Tato teorie ale není příliš pravděpodobná.

V každém případě vyšší hodnota hashrate znamená větší konkurenci mezi těžaři při ověřování nových bloků. Vyšší hashrate rovněž zvyšuje počet zdrojů potřebných k provedení 51 % útoku, čímž se síť stává bezpečnější.

A ačkoli se hned 24. září hodnota hashrate zvýšila, strach na trhu podpořil ještě propad ceny Bitcoinu v páru BTC/USD o 15 %. Tento fakt příliš nekoresponduje s tvrzením některých analytiků, že vyšší hashrate je býčím indikátorem cenového výkonu mince. Tuto informaci uváděl ve svém tweetu např. Max Keiser, který řekl:

„Cena následuje hashrate a hashrate chart pokračuje na svém 9letém trhu s býky.“

Bitcoin je zdravý

Jak bylo následně vysvětleno, online grafy hashovací rychlosti dávají jen přibližnou představu o energii, která se podílí  na těžbě Bitcoinu. Sledovaná míra hashrate je ve své podstatě neměřitelná a statistiky představují prostě jen odhad.

Dále bylo vysvětleno, že jedním z faktorů propadu hashrate mohly být i pomalejší blokové časy. Ty pak mohly nepřiměřeně ovlivnit celkové výsledky hashrate Bitcoinu.

Závěr

Pokud budeme tyto statistiky považovat za spolehlivé, hashrate Bitcoinu zůstává na vzestupné trajektorii a atakuje maximální hodnoty. To je trochu v kontrastu s poklesem ceny Bitcoinu. V pátek Bitcoin v páru BTC/USD poklesl o 21 % ve srovnání s předchozím týdnem. Dnes již Bitcoin začíná mírně posilovat.  Veškeré statistiky naznačují směr bullish, jen ta cena zatím trochu chybí.

Co číst dále?

„Bitcoin neprodávejte,“ radí Mark Yusko

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Sarka Farka

Bakkt cenu neposlal up tak co takhle den pote poslat cenu down?! Spekulativní schoda náhod… z ničeho nic vypadne cca 40% hashrate? Jedna či domluva více farem? Ale až tak moc? Bitcoin asi nebude tak bezpečný jak se zdá.

spot_img