Dogecoin je třetí nejodolnější kryptoměna proti útoku, hned po Bitcoinu a Ethereu

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Kryptoburza Gemini uvádí DeFi tokeny • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • EU navrhuje zákon pro regulaci kryptoměn • Glassnode: Uniswap může být pod kontrolou Binance • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Po několika dnech prudkého poklesu...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Kryptoměna Dogecoin, která vznikla jako vtip, je neočekávaně bezpečnější než většina ostatních kryptoměn. Dogecoin se dostal na třetí místo, před ním je pouze Bitcoin a Ethereum.

Memecoin před ostatními

Dle posledních údajů stojí náklady na provedení 51% útoku na tuto kryptoměnu více než na Litecoin, Bitcoin Cash a další altcoiny s proof of work. Překvapivě se tak Dogecoin, vytvořen jako vtípek, může pochlubit lepší bezpečnostní než některé z předních kryptoměn.

Analytik Kevin Rooke včera zveřejnil na Twitteru své zjištění o nákladnosti provedení 51% útoku na jednu hodinu. Zjistil, že takový útok bude stát téměř 800 000 dolarů na Bitcoin a asi 100 000 amerických dolarů na Ethereum. Hned za nimi se nalézá Dogecoin.

Klesající Dogecoin

Meme kryptoměna však neroste jako dříve. Aktuálně zaznamenává vysoké ztráty a v době psaní článků jen minimální nárůst. V současné době má tržní kapitalizaci okolo 260 milionů USD, což je však o 90% více než v lednu 2018.

Můžeme však říct, že Dogecoin si v kryptoodvětví vydobyl své jméno. Toto aktivum je bráno také jako indikátor trendů na trhu.

Závěr

Tato kryptoměna má před sebou ještě dlouhou cestu. Prozatím jde pouze o pro vtip vytvořenou minci. Je více než zajímavé, jak se této kryptoměně podařilo přežít již několik let.

Co číst dále

Bitcoinová nákupní aplikace Fold získala dalších 2,5 milionu dolarů

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře