Binance zalistovala Dogecoin, cena ihned vyletěla o 30%

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • White paper pro digitální dolar připravuje půdu pro americkou CBDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Největší velryba? Grayscale vzbuzuje obavy o centralizaci Bitcoinu • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin prolomil...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Kryptokomunita má smysl pro humor. Coin, který vznikl původně jako vtip a recese, byl dnes zalistován na kryptoburze Binance v zajímavém sledu událostí. Cena Dogecoinu v reakci na zalistování vystřelila o 30%. 

Tip: Více o Dogecoinu si můžete přečíst zde.

Na začátku toho, co skončilo zalistováním Dogecoinu na Binance byl aprílový žertík lidí kolem Dogecoinu, kteří vyzvali followery, ať hlasují o novém CEO. Mezi kandidáty, osobnostmi z kryptoscény, byl i Elon Musk, který vyhrál hlasování. Následoval tweet Elona Muska, který se prohlásil za bývalého CEO Dogecoinu.

Následně se někdo zeptal na Twitteru přímo Vitalika Buterina, co si myslí o Dogecoinu. Odpověď byla možná pro někoho překvapivá, Vitalik Buterin je zastánce Dogecoinu:

Zajímavé je, že už 27.6. se vyrojily dohady o prudkém růstu Dogecoinu, se kterým souhlasila i další, kontroverzní osobnost kryptoscény, John McAfee.

Poté se objevilo oznámení kryptoburzy Binance, že v tomto případě uděluje výjimku a zalistuje Dogecoin (bez poplatku). Oznámení potvrdil i CEO Binance na svém Twitteru s odkazem na Elona Muska.

Pochopitelně cena Dogecoinu okamžitě vyletěla o více, než 30%. V reakci na to začaly podporu pro Dogecoin přidávat i další platební systémy. Je ještě třeba připomenout, že Dogecoin byl zalistovaný i na kryptoburze Coinbase (v květnu).

Závěr

Na tomto sledu událostí je krásně vidět, jak je celá kryptokomunita propojená a zatím pořád relativně malá. A co zmůže několik tweetů od těch správných osobností. A co vy, vlastníte nějaké Dogecoiny?

Co číst dál?

Dogecoin (DOGE)

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

6 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře