Bitcoinová nákupní aplikace Fold získala dalších 2,5 milionu dolarů

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Mobilní aplikace Fold umožňuje svým uživatelům pohodlně platit Bitcoinem u svých oblíbených maloobchodníků. Utrácet tak můžou např. na Amazonu, Uberu, v Starbucksu a třeba i na stránce Hotels.com. Zároveň přitom získávají odměnu za každou provedenou platbu. Novou možností je platba fiat měnami.

Will Reeves, jenž stojí za celým projektem, oznámil, že uživatelé aplikace nyní mohou platit jak bitcoiny, tak i fiat měnami. A to prostřednictvím synchronizace své kreditní karty a peněženky Lightning.

Společnost dále odhalila, že uzavřela partnerství s novými investory, jako jsou Fulgur Ventures, Goldcrest Capital, Slow Ventures, Craft Ventures či Coinshares, což mělo za následek finanční přínos ve výši 2,5 milionu USD. Ten poslouží k dalšímu rozvoji aplikace a upevnění partnerství v maloobchodním prostoru.

“Brzy budeme uvádět možnosti předplatného pro obchodníky a spotřebitele, kteří budou poskytovat prémiové služby a nejvyšší odměny,”

řekl Reeves a dodal:

„Když lidé utratí u maloobchodníků, dostanou odměnu v BTC. Mohou tyto odměny utratit, nebo je stáhnout na BTC adresu. V budoucnu vydáme aktualizaci, která lidem umožní vybírat odměny přímo v lightning peněžence, což sníží poplatky a zvýší použitelnost.“

Stručně řečeno, aplikace může být připojena k debetní kartě, nebo mohou uživatelé posílat bitcoiny do aplikace Fold ze svých nezávislých peněženek.

Spoluzakladatelka společnosti CoinShares Meltem Demirors prohlásila, že aplikace Fold je  jedinečná, ve srovnání s jinými maloobchodně zaměřenými bitcoinovými aplikacemi, protože povzbuzuje uživatele k použití non-custodial peněženky.

“Jsem nadšená, že mohu spolupracovat nejen s Foldem, ale také s naší komunitou portfoliových společností, firemních partnerů a dalších poskytovatelů služeb, abychom si vybudovali integrovaný uživatelský dojem kolem bitcoinových plateb,” řekla.

Ekosystém sítě lightning

Aktuálně existuje i několik jiných kryptoaplikací, jež jsou zaměřené na maloobchod, např. Lolli a Flexa. Fold je ale výjimečná, jelikož se zaměřuje na platby přes síť lightning. Aplikace je již integrována do dvou peněženek, BlueWallet a Breez. To se zalíbilo investorovi Olegu Mikhalskému.

„Věříme, že síť lightning má schopnost stát se zajímavou možností díky funkcím, jako je okamžité konečné vypořádání, nákladově efektivní mikro transakce, schopnost „streamovat“ platby a podporovat dalších aktivity přes Lightning v budoucnosti“

řekl Mikhalsky a dodal:

„My, jako investoři, jsme také v režimu učení. Sázíme na různé typy aplikací a modelů a učíme se od nich. Podpora startupů, které experimentují s tím, jak řídit adopci, je jednou z našich priorit. “

Ostatní aplikace ale určitě nezůstanou dlouho pozadu. Představitelé Lolli v létě uvedli, že také nakonec plánují přidání možnosti platit přes lightning.

Soukromí nadevše

Fold nabízí svým uživatelům mnohem více soukromí, než je tomu při klasických platbách přes web obchodníka. Při platbě přes aplikaci obchodník na své straně uvidí pouze přijatou platbu od společnosti Fold, nikoliv adresu kreditní karty nebo bitcoinové peněženky uživatele.

Mimo jiné také společnost nabízí partnerským maloobchodním prodejcům určitý typ treninkových kol, jenž jsou zaměřeny na krypto.

Závěr

Vypadá to, že je tato aplikace dokonale připravena pro plynulý přechod k bitcoinovým platbám za věci, za něž utrácíme v každodenním životě. Možná se o tom již brzy přesvědčíme na vlastní kůži.

Co číst dále?

Jak je to s kvantovou nadřazeností Googlu – jsou kryptoměny v ohrožení?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Libor

no, jen aby bylo cim platit, Btc míří na nulu

spot_img