Mohl by být Bitcoin Lightning součástí mobilní komunikace? Tento start-up si myslí, že ano

0
(0)

Zprávy a souhrny

Společnost mobilních sítí goTenna zkoumá, jak lze mobilní komunikaci decentralizovat pomocí Bitcoin Lightning network.

Technologové dlouho zkoumali, jak používat kryptoměny a blockchain, aby vytvořili programy, ve kterých mají uživatelé větší kontrolu nad svými daty. Společnost GoTenna, která se zaměřuje na propojení s využitím méně internetu, se toho chopila.

Za tímto účelem GoTenna přišla s teorií, jak mohou být decentralizované sítě pro odesílání „mobilních komunikací“ (například textových zpráv) na základě microplateb Bitcoinu. Kromě toho založili novou dceřinou společnost Global Mesh Labs LLC, která má tento cíl dále rozvíjet.

„80 miliard mobilních zpráv je denně zasíláno prostřednictvím operátorů a poskytovatelů internetových služeb (ISP). Mobilních sítě jsou stabilní a decentralizované. A dá se s nimi pracovat i v oblastech, kde je propojení centralizované.“

Jednou z překážek je, že lidé nejsou opravdu motivováni k provozování infrastruktury potřebné k přenosu dat napříč sítí. GoTenna se to snaží vyřešit tím, že přináší nový protokol „důvěryhodnosti“ založený na Bitcoin Lightning network, nazvaný Lot49, který by platil uživatelům za předávání dat.

„Každý může získat odměnu za předávání dat pro druhé a to tím, že je na správném místě ve správný čas,“ vysvětluje inženýr společnosti goTenna Richardem Myersem.

Návrh se opírá o několik návrhů, které byly široce diskutovány, ale dosud nebyly začleněny: Schnorr a sighash_noinput. Před vytvořením a vyzkoušením protokolu bude třeba tyto věci doplnit, doufáme, že nás Bitcoin komunita podpoří.

Schnorr je velmi očekávané nové schéma Bitcoin signature (podpisu), které bylo poprvé navrženo před lety, a v poslední době zaznamenalo pokrok díky vydání testovacího kódu.

„Abychom snížili náklady na protokoly, navrhujeme použít nahromadění podpisů, aktualizaci simplexních platebních kanálů a platební kanály vytvořené mezi síťovými uzly (být na správném místě, ve správný čas).“

Závěr

Mobilní síť možná najde nové využití ve spolupráci s moderními technologiemi. Podpoří bitcoinová komunita tuhle vizi? Naláká uživatele na výdělek?

Co číst dál?

Coinbase debetní karta v dalších 6 zemích EU – dočkáme se také v ČR?

Zdroj: coindesk.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: