Bitcoin svými zisky totálně zesměšnil Warrena Buffetta!

2
berkshire hathaway bitcoin

Nikdo nepochybuje o tom, že názor Warrena Buffetta na kryptoměny je negativní. Vyjádřil se tak už několikrát. Problémem však je, že jeho nenáviděný Bitcoin ho zisky strčil do kapsy. A to úplně suverénně.

Berkshire Hathaway vs. Bitcoin

Na první pohled by se ani nemělo uvažovat o tom porovnávat největší investiční společnost všech dob, která funguje již několik desetiletí, s první digitální měnou, která byla jediná svého druhu (a v době jejího vydání mohlo jít více méně pouze o pokus). Berkshire Hathaway by měla mít ve všem jednoznačně navrch vůči Bitcoinu.

Kromě odborníků, tradice, obrovského množství zkušeností a investorů má Berkshire Hathaway ještě jednu nezpochybnitelnou výhodu. Je jí investiční zázrak / věštec z Omahy Warren Buffett. Ten je CEO této společnosti již více než 50 let. Za ten čas stihla hodnota společnosti narůst o neskutečných 997 900 %. Je to sice zhodnocení od roku 1964 (kdy Warren sebral místo CEO této společnosti), což by (pravděpodobně) pro drtivou většinu našich čtenářů mohlo znamenat, že v té době ještě ani nebyli na světě, a tak neměli možnost investovat do této společnosti. Zisky jsou to však nepochybně úctyhodné.

Bitcoin „to save us all“

Minimálně co se týče obrovských zisků, jsme však všichni dostali ještě jednu možnost na skvělou investici. Byla jí (a stále je) investice do Bitcoinu. Ten pouze za 10 let udělal neskutečný zisk až 720 000 000 %. A to je tedy opravdu něco. Bitcoin tak vydělal svým investorům až o 722krát více než samotná společnost Warrena Buffetta Berkshire Hathaway.

Navíc Bitcoin na to potřeboval pouhých 10 let. A s určitostí můžeme říci, že král kryptoměn ještě půjde nahoru. Nemusí to být dnes, zítra nebo za rok. Avšak Bitcoin bude určitě na hodnotě ještě růst a bude to stát za to. Společnosti Berkshire Hathaway se může dařit také, nalijme si však čistého vína. Z obrovské části tato společnost profituje ze slávy Warrena Buffetta, který už mladší nebude (ne že bychom mu něco špatného přáli, to určitě ne!). Avšak ve věku 88 let a s celkovým majetkem v hodnotě až 84,8 miliardy dolarů je jasné, že Warren Buffett má to nejlepší už asi za sebou. Naopak Bitcoin se ještě pořádně ani nedostal do mainstreamu.

Závěr

Zní to možná trošku přehnaně, ale i toto může být jeden z důvodů, proč se Warren Buffett tak strašně naváží do kryptoměn. Kromě toho, že kryptoměnám nerozumí (sám se tak několikrát vyjádřil), tak zisky Bitcoinu totálně zesměšňují zisky společnosti Berkshire Hathaway. Čísla hovoří zcela jasně za sebe. A mluví opravdu jednoznačně ve prospěch Bitcoinu, který to Buffettovi a jeho investiční společnosti pořádně natřel.

Co číst dále?

Grayscale: Až šokující množství investorů vůbec netuší o Bitcoin halvingu!

Zdroj:
bitcoinist.com

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
HanzPetr Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Petr
Host
Petr

Každý podotýkám každý obchodník který vám spravuje vaše investice vám nabízí několik variant investic 1 žádné riziko ,střední riziko a velké riziko . Kde rovnice ukazuje čím větší riziko tím potencionální velký profit nebo ztráta. Srovnávat investice Baffeta s kryproměnami je jen a jen na bázi ziskovostí vše ostatní zajištění investice ovládání investice není pod kontrolou . Bafet má investice propojené třeba akcieBOA bank of amerika finance,coca cola potraviny ,apple spotřební zboží, je největší nákladní vlakovy přepravce v USA . A spousta dalších. Tohle je dizervifikace pojistka proti jednotlivým krizím kdy jeho společnost profituje i v krizich. Navíc má nad… Číst vice »

Hanz
Host
Hanz

Vse zalezi na uhlu polhedu ten kdo koupil bitcoin na konci roku 2017 je furt -30% az -50% zatim co Buffet je neco malo v plusu.