Bitcoin svými zisky totálně zesměšnil Warrena Buffetta!

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Buterin chce škálovat Ethereum na 100 000 transakcí za sekundu • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Binance zahájila spolupráci s firmou Swipe na vydávání platebních karet • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin se...
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem Kryptomagazinu.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám 🙂

Nikdo nepochybuje o tom, že názor Warrena Buffetta na kryptoměny je negativní. Vyjádřil se tak už několikrát. Problémem však je, že jeho nenáviděný Bitcoin ho zisky strčil do kapsy. A to úplně suverénně.

Berkshire Hathaway vs. Bitcoin

Na první pohled by se ani nemělo uvažovat o tom porovnávat největší investiční společnost všech dob, která funguje již několik desetiletí, s první digitální měnou, která byla jediná svého druhu (a v době jejího vydání mohlo jít více méně pouze o pokus). Berkshire Hathaway by měla mít ve všem jednoznačně navrch vůči Bitcoinu.

Kromě odborníků, tradice, obrovského množství zkušeností a investorů má Berkshire Hathaway ještě jednu nezpochybnitelnou výhodu. Je jí investiční zázrak / věštec z Omahy Warren Buffett. Ten je CEO této společnosti již více než 50 let. Za ten čas stihla hodnota společnosti narůst o neskutečných 997 900 %. Je to sice zhodnocení od roku 1964 (kdy Warren sebral místo CEO této společnosti), což by (pravděpodobně) pro drtivou většinu našich čtenářů mohlo znamenat, že v té době ještě ani nebyli na světě, a tak neměli možnost investovat do této společnosti. Zisky jsou to však nepochybně úctyhodné.

Bitcoin „to save us all“

Minimálně co se týče obrovských zisků, jsme však všichni dostali ještě jednu možnost na skvělou investici. Byla jí (a stále je) investice do Bitcoinu. Ten pouze za 10 let udělal neskutečný zisk až 720 000 000 %. A to je tedy opravdu něco. Bitcoin tak vydělal svým investorům až o 722krát více než samotná společnost Warrena Buffetta Berkshire Hathaway.

Navíc Bitcoin na to potřeboval pouhých 10 let. A s určitostí můžeme říci, že král kryptoměn ještě půjde nahoru. Nemusí to být dnes, zítra nebo za rok. Avšak Bitcoin bude určitě na hodnotě ještě růst a bude to stát za to. Společnosti Berkshire Hathaway se může dařit také, nalijme si však čistého vína. Z obrovské části tato společnost profituje ze slávy Warrena Buffetta, který už mladší nebude (ne že bychom mu něco špatného přáli, to určitě ne!). Avšak ve věku 88 let a s celkovým majetkem v hodnotě až 84,8 miliardy dolarů je jasné, že Warren Buffett má to nejlepší už asi za sebou. Naopak Bitcoin se ještě pořádně ani nedostal do mainstreamu.

Závěr

Zní to možná trošku přehnaně, ale i toto může být jeden z důvodů, proč se Warren Buffett tak strašně naváží do kryptoměn. Kromě toho, že kryptoměnám nerozumí (sám se tak několikrát vyjádřil), tak zisky Bitcoinu totálně zesměšňují zisky společnosti Berkshire Hathaway. Čísla hovoří zcela jasně za sebe. A mluví opravdu jednoznačně ve prospěch Bitcoinu, který to Buffettovi a jeho investiční společnosti pořádně natřel.

Co číst dále?

Grayscale: Až šokující množství investorů vůbec netuší o Bitcoin halvingu!

Zdroj:
bitcoinist.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře