Společnost Breez představila Lightning network na iOS

0
(0)

Breez, peněženka a platební platforma, spouští své služby pro iPhone. Přinese revoluci v platbách nebo je to jen slepá ulička?

Nově i pro iPhony

Kromě vypuštění aplikace pro druhý nejpoužívanější mobilní operační systém, Breez vyřešil problémy okolo vrácení peněz z nákupů, „takže je aplikace vhodná pro každý druh nákupu od šálku kávy po posílání peněz kamarádům,“ řekl ve svém prohlášení zakladatel společnosti, Roy Sheinfeld.

Když uživatel – ať už jednotlivec nebo obchodník – nainstaluje aplikaci, umožní mu to  obchodovat s kýmkoli v síti.

Projekt je aktuálně v beta verzi a staví na úspěchu sítě Breez pro Android. Díky této aplikaci společnost údajně získala stovky uživatelů za pouhé dva měsíce provozu. Verze pro iPhony bude zpočátku spuštěna na Apple Developer’s TestFlight, tedy platformě pro beta aplikace na iOS. Sheinfeld řekl, že po spuštěním produktu na platformě Applu se dostanou k 98 procentům mobilních uživatelů po celém světě.

Přicházejí další investoři

Souběžně s oznámením spuštění Breezu na iOS přichází investice 500.000 dolarů od Recruit Strategic Partners a Fulgur Ventures. Mluvčí Breezu, Nishal Ratanji, vidí investici jako potvrzení firemní vize „Lightning ekonomiky“, kde se transakce uskutečňují bez zbytečných nákladů, dlouhého zpracovávání a potřeby bankovních domů, firem vydávajících platební karty a dalších prostředníků.

Bitcoin má potenciál předčit ostatní prostředky směny, tedy krypto i fiat měny,“ řekl Sheinfeld.

Závěr

Společnost uvádí, že dodatečný kapitál pomůže rozvinout jejich „POS (point-of-sale)“ aplikaci založenou na Lightning network. Budou jí používat hlavně obchodníci, kteří chtějí přijímat platby v BTC. Yuki Tanaka, viceprezident společnosti Recruit Strategic Partners, která do Breezu investovala, předpokládá „rychlý nárůst“ používání POS technologie na trzích podobným Japonsku, uchytí se i u nás?

Co číst dál?

[ANALÝZA] 17.6. Bitcoin má nabito – jak ho obchodovat?

Zdroj: coindesk.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img