[ANALÝZA] 17.6. Bitcoin má nabito – jak ho obchodovat?

17

Myslím, že jsme se dostali do fáze, kdy už nikdo nepochybuje o tom, že Bitcoin je v silné býčí náladě. Nechtěl bych nyní být v kůži těch, kteří čekají na 1 800 USD. Máme rok do halvingu a pohyb Bitcoinu je velmi podpořen Facebookem a dalšími institucemi, které se starají o nástroje svých klientů pro obchodování kryptoměn.

Denní grafi bitcoinu

Na grafu můžeš vidět několik důležitých oblastí. Zásadní oblastí pro nás je kumulační zóna, kde bychom měli Bitcoin nakupovat. Tohle by měl být poslední oblast nákupu Bitcoinu, pokud jsi nestihl nakoupit kolem 6 400 USD, kde jsme v našich videích říkali o ukončení medvědího trhu právě dosažením této cenové úrovně. Short zóna je velmi důležitá oblast, protože tam se bude rozhodovat, zda BTC chytne FOMO efekt po průrazu 10 000 USD a vykroutí se do parabolické křivky jako tomu bylo v roce 2017, nebo to instituce srazí zpět do kumulační zóny. Tím pádem to ještě nebudou chtít pustit vzhůru.

Selský rozum a nadhled

Ať obchoduješ komodity, měnové páry, nebo jen spekuluješ na počasí. Vždy je třeba vidět souvislosti a pracovat s nadhledem. Technická analýza ti dává určitou výhodu, která není výrazně vysoká, proto je třeba ji doplnit precizním řízením peněz a informacemi. Nejvíce milionářů vzniklo díky hospodářským cyklům, neboť postupně jako smart money nakupovali akcie na jejich dně. Kryptoměnové cykly trvají 4 roky!

Podívej se na video, které jsme publikovali zhruba před osmi měsíci. Vychází z OTC, informací od našich těžařů a informací od dalších fondů, s kterými jsme v kontaktu.

  • Kupovat Bitcoin mezi 3 000 – 4 000 USD bylo velmi těžké rozhodnutí.
  • Koupě na 6 400 USD muselo být velmi rychlé rozhodnutí, ale tato úroveň již byla re-testována a splněna
  • Koupě na 8 000 USD je poslední šancí, protože to je silná kumulační úroveň, kam by se měl v korekci ještě Bitcoin jednou vrátit

Má smysl vystupovat z Bitcoinu do fiatu?

Vidíš sám, čeho je Bitcoin opravdu schopen. Dle mého názoru parabola, která byla v roce 2017 je opravdu jen malý odvar toho, co přijde. Pojďme se podívat na risk management aktuálních nákupů a prodejů Bitcoinu podle traderů Crypto Kingdom, neboť je to častá otázka nováčků, kteří nyní nakupují Bitcoin.

Crypto Kingdom – Mike:

Jsem trader a do fiatu (stablecoin) vystupuji. Snažím se Bitcoin obchodovat a uzavírat pozice s přechodem do fiatu podle svých harmonických patternů. Když jsem ve fiatu obchoduji vůči párů s USDT, když jsem v Bitcoinu, tak traduji altcoiny vůči BTC. Jakmile vidím, že by mohlo vše spadnout, jdu fiat a přečkávám to v klidu. Do Bitcoinu raději vstoupím několikrát, než to celé držet.

Crypto Kingdom – Curi:

8 000 USD byl můj poslední příkup BTC a výše už nakupovat nechci. Maximálně pokud se Bitcoin vrátí na tuto úroveň, tak nakoupím znova. Do fiatu už prakticky nechodím a jen BTC dokupuji. Následně pak BTC rozdělím na Bitmex trading, robotické algoritmy na množení mincí na shitcoinech a na ruční trading altcoinů. Dokupuji BTC a jenom množím mince. Aktuálně řeším scénáře, kdyby přišel parabolický průběh bitcoinu.

Závěr a jak se zachovat?

Než pustíš svoji první spekulaci do Bitcoinu, zamysli se nad tím, co od ní očekáváš. Stanov si své cíle a tuto strategii respektuj. Můžeš tradovat a můžeš hodlovat podle gusta. Buď ve své komfortní zóně a sleduj nadhled v našich analýzách. Někdy opravdu jenom stačí selský rozum.

Disclaimer: Zříkáme se odpovědnosti za výsledky vašeho obchodování, tato analýza může sloužit pouze jako opora při tradingu. Finální rozhodnutí je na vás.

17
Komentujte

avatar
3 Comment threads
14 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
PetrFrantaLadaIng. Jan ČurajKozojed Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Seater
Host
Seater

Je pekne napsat, ze posledni sanci je koupe kolem 8.000 USD. Ted mame kolem 9.200 USD. Takze pokud by si tento clanek precetli vsichni potencialni btc investori, tak si reknou, ze je uz pozde a btc nekoupi. Myslim, ze clanek spise lidi odradi nez nadchne. Az bude kurs kolem 15.000 USD, co se pak bude psat? Ze je to uplny nesmysl nakupovat?

Blábol
Host
Blábol

A kolik šulinů prodalo ze stavu 4 100 a dál odmítli nákup protože čekali 100% korekci na 3 600 usd či ještě níže a ráno je čekala čistá sprcha kdy btc vystřelil na 5 K .Každý mega šulin hledal dno mezi 2K a 1K tak to přeci musela být korekce jistá z 4K .

Petr
Host
Petr

Čuraj a co tvá predikce na wan chain ? Doporučoval jsi nákup 600 a 550a v tuto chvili 460. Ty budeš mega odborník to budou asi ty objemy ne?

Kozojed
Host
Kozojed

Tož vole vždyť nebýt toho binance FUDU, tak je vysoká šance, že letí nahoru.. Některý věci prostě neovlivníš, ať uděláš sebelepší analýzu 😀

Petr
Host
Petr

Poslední šance ????????to je profi heslo to jsem slyšel v televizi na primě teleshopingu.
Ještě nakoupíme za 7k toho bych se nebál mám i na 6,4k nákup postavený.
Naštěstí kvalita infa Čuraje stojí za starou belu. Takže jsem naprosto klidný ale za 8k ani 9k nenakupuji to bych musel být padly na hlavu…..za 4k tady všichni predikovali propad ha byl za hlupáka a teď na 8k se dopo nákup no to je gooool

Lada
Host
Lada

Kdyby premysleli vsichni jako ty, tak BTC se nad 5.000 USD nikdy nedostane, protoze budou cekat az klesne na 4.000 aby mohli vyhodne nakoupit. Padly na hlavu budes az zjistis, ze BTC ma hodnotu 50.000 a ty jsi nenakoupil mezi 8-9.000 USD.

Petr
Host
Petr

Lada když víš že půjde na 50k ,zastav dům pujc si v bance a nákupuj klidně do nakupky 20k . Máš vyděláno min 150% . Pokud ciluješ 50k.Tohle co píšeš je naivní a o financích nemáš ani párů. Uvědom si že Zde za 6 měsíců je zhodnocení 200% bez uznané silné korekce vše to zatím visí na vlásku a je jedno jestli vyjede na 9k 10k nebo 12k podívej jak propadl za tyden v listopadu . Já jsem na 3,5k říkal nakupujte ..smáli se mi, před 1 2 měsíců tady v komentářích jsem psal cíl 9-10k opět se mi všichni… Číst vice »

Petr
Host
Petr

Lada a ano ještě jedna technická pokud bychom teď vylezli až na 11,6 11,8k bez korekce ano pod 8 k už se asi nedostaneme .

Petr
Host
Petr

I když ani tohle by nebylo nemožné byla by to klasika 50% dolů a zpet na stejnou cenu = 100% zisku .

Lada
Host
Lada

Nejsem trader jen uvazuji logicky, jak muze hodnota BTC stoupnout az na 50.000 USD, kdyby vsichni uvazovali jako ty ?. Je videt ze BTC neveris a jen spekulujes s cenou. Je pravdou, ze vyse BTC je ve hvezdach, ale jen diky tem investorum, kteri nemaji strach investovat i pri vyssich cenach BTC, bude pohyb smerem nahoru. Jinak kdyby takovych nebylo, muezme to zabalit a jen premyslet proc ten bitcoin neroste ??? ano neroste protoze vsichni maji strach ?

Franta
Host
Franta

No já bych se docela autora článku zastal. Osobně jsem nakupoval za 200 usd 240 a říkal jsem si sakra to je drahý ale musím, asi 30 % jsem prodal za 3500, a zbytek držím a neustále přikupuju. Takže může se 9 t zdát drahý ale za dva roky budem brečet kde jsou ty časy. A k autorovi, sleduji celou tu komunitu,technických malůvkářů a Jan Čuraj podle mě vidí věci velmi realně a v globalu. Panové co malují eliotky a pořád uvažují podle vzorce který každý zná budou vždy ztrácet dokud bude trh ovlivnitelný. Hodl je jasná volba dát si… Číst vice »

Petr
Host
Petr

Lada ….. je vidět že nejsi trader . Zopakuji co jsem již psal je jedno jestli je to up trend nebo down trend vždy potřebuješ korekci. Zdravou korekci aby jsi z dalších nákupech třeba na20k měla jistotu že nepůjdeš do extrém ztráty. Klidně ted pokud přijde korekce na 6.5k a opětovnému vystupu treba na 12k potom nakoupim klidne prvo nákup na 9 k ale v tuto chvili je to risk chápeš? Ano můžeš udělat prvo nákup na 8k druhý 7,5k třetí 7 k,čtvry 6k pokud btc věříš. Já ne proto kdybych uvažovalo prvo nákupu cena by byla 7k další 6,5… Číst vice »