Amazon oznámil vlastní kvantovou blockchainovou databázi

0
(0)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Společnost Amazon Web Services, která spadá pod Amazon.com, oznámila, že je nyní k dispozici databáze fungující plně na blockchainu.

Nová databáze od firmy Amazon

Dle příspěvku uveřejněného 10. září od Amazon Web Services (AWS) je nyní nově dostupná databáze nazývající se Amazon QLDB. Databáze poskytuje transparentní, neměnný a ověřitelný protokol transakcí fungující na blockchainu.

V příspěvku dále stojí, že Amazon QLDB eliminuje potřebu složitě budovat vlastní aplikace podobné účetním knihám nebo se spoléhat na schopnosti blockchainu.

Víceprezident společnosti Amazon Web Services, Shawn Bice, řekl, že společnost AWS již mnoho let používá verzi Amazon QLDB k ukládání dat pro některé ze svých nejkritičtějších systémů. V rozhovoru uvedl:

„S velkým potěšením oznamujeme, že Amazon QLDB nabízí zákazníkům po celém světě plně spravovanou službu, která poskytuje stejné funkce účetní knihy se schopnostmi ověření integrity dat pomocí kryptografie. Jsme velice rádi, když zákazníci Amazonu QLDB zefektivňují své operace a zlepšují tak své zkušenosti se zákazníky nebo obchodnímy partnery.“

Nové pracovní pozice v Amazonu

Již v srpnu tohoto roku zveřejnil Amazon, že hledá odborníky na blockchain. Snažil se najmout inženýry pro vývoj softwaru pro svůj tým v americkém Coloradu. V celém inzerátu naleznete, že společnost Amazon hledá vývojáře pro blockchain platformy.

Závěr

Amazon je společnost, která snad nikdy nepřestane ohromovat své zákazníky. Amazon je velmi přívětivý ke kryptoměnám a technologii blockchainu a je to vidět v jejich plánech pro další období.

Co číst dále

Je snad Ethereum „centralizovaná hromada odpadků?“

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: